Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Bdsklep.pl ma nowego prezesa, nową politykę asortymentową i większy kapitałdlahandlu.pl - 9 lipca 2019 14:45


Duże reformy czekają na BDsklep.pl. Podjęto decyzję o podniesieniu kapitału spółki z 25 mln zł do kwoty 33,4 mln zł. Oprócz tego, ostatnio zaszły zmiany w zarządzie spółki. Prezesem został Marcin Majzner, znany wcześniej jako założyciel i wieloletni prezes CupSell.pl. Do zarządu wszedł również Michał Bartosiewicz, młody przedsiębiorca branży e-commerce.

Według pomysłu nowego zarządu zmianie muszą ulec struktura firmy oraz polityka produktowa. “Dla każdego działu określamy cele oraz metody mierzalności wyników. Wprowadzamy większą kontrolę nad asortymentem, co pozwoli skupić się na towarach, które klienci rzeczywiście kupują i chcą kupować” - komentuje Marcin Majzner.

Nowy prezes jest ekspertem w dziedzinie nowoczesnego marketingu. Doprowadził założony przez niego podczas studiów sklep koszulkowy CupSell.pl do spółki o wielomilionowych przychodach. Znany jest również z niestandardowych kampanii reklamowych na YouTube.

- BDsklep to nie tylko jeden z najstarszych, ale i ostatni niezależny od międzynarodowych korporacji gracz polskiego rynku e-grocery. Utrzymuje wysoki poziom obsługi, czego dowodem niezmienna od lat pierwsza pozycja w rankingu konsumenckim Opineo. Jednak żeby wygrywać walkę konkurencyjną z międzynarodowymi markami, potrzebna własna, bardzo mocna marka. Właśnie zbudowanie silnej marki jest celem strategicznym nowego zarządu - uważa Marcin Majzner.

W czerwcu 2018 roku z funkcji prezesa bdsklep.pl zrezygnował Jacek Palec, który dołączył do zespołu Allegro.