Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Amazon upraszcza politykę zwrotówdlahandlu.pl za Retail Detail - 11 lipca 2019 10:05


Nowa polityka zwrotów Amazona w Stanach Zjednoczonych pozwala klientom bezpłatnie zwracać produkty bez opakowania lub etykiet w tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

- Rozumiemy, że znalezienie pudełka i taśmy oraz wydrukowanie etykiety w celu nadania zwrotu nadal może być kłopotliwe. Obecnie jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Po otrzymaniu kodu QR z centrum zwrotów Amazon, przedmioty można po prostu przekazać w wybranych punktach bez pudełka lub etykiety. Stamtąd towary zostaną bezpłatnie odesłane - ogłosiła firma na oficjalnym blogu.

Klienci mogą dokonywać zwrotów m.in. w księgarniach Amazona, sklepach 4-Star oraz w placówkach Whole Foods. Ponadto gigant internetowy osiągnął porozumienie z siecią sklepów Kohl' s (akceptuje zwroty w ponad 1000 sklepów) i firmą UPS (zwroty możliwe w 4 800 punktów).

Nie wszystkie przedmioty sprzedawane przez platformę będą mogły zostać zwrócone za pośrednictwem nowego systemu: w grę wchodzą głównie produkty marki własnej. Klienci, którzy sami wolą nadawać i wysyłać paczki, nadal mogą to zrobić.