Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Park handlowy w Debrznie ruszy na jesieni. Najemcami Pepco i Delikatesy Centrumdlahandlu.pl - 11 lipca 2019 14:57


Jeszcze w tym miesiącu do użytku oddane zostaną dwa obiekty z portfela spółki Higasa Properties - w Świeciu oraz Rawiczu. Natomiast w Debrznie ruszyła budowa parku handlowego – kolejnego przedsięwzięcia w ramach Higasa Club, czyli w formule wspólnego inwestowania w nieruchomości komercyjne.

11 lipca br. otwarty zostanie sklep KIK w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie, ul. Marii Konopnickiej). Inwestorem oraz deweloperem obiektu o powierzchni 700 m2 jest poznańska spółka Park4You, z kolei Higasa Properties odpowiedzialna była za zarządzanie projektem oraz znalezienie docelowego inwestora. Przedsięwzięcie uzupełnia ofertę handlową w okolicy gdyż tuż obok znajduje się placówka Lidla.

Drugim wspólnym przedsięwzięciem obu stron jest wielolokalowy budynek w Rawiczu (woj. wielkopolskie, ul. Sarnowska). Wśród najemców około 2000 m2 powierzchni znalazły się firmy: CCC, Euro RTV AGD, Hebe, KS Sport. 13 lipca otworzą się dwa ostatnie sklepy, tym samym nastąpi pełna komercjalizacja. Wartość obu transakcji to ponad 15 mln złotych.

Najnowszym przedsięwzięciem spółki Higasa Properties jest park handlowy w Debrznie (woj. pomorskie). Obiekt o powierzchni 1400 m2 budowany jest we współpracy ze strategicznym partnerem jakim jest firma EDS Retail Park. Park Debrzno powstanie przy ulicy Czerniakowskiej. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowanych zostanie około 45 miejsc postojowych. W ramach inwestycji powstanie także plac zabaw dla dzieci. Wśród najemców są m.in.: Pepco oraz Delikatesy Centrum. Otwarcie zaplanowano na jesień tego roku.

Plany rozwojowe Higasa Properties i EDS Retail Park to nie tylko wspólne inwestycje, ale rozbudowa sieci sprzedaży oraz nowe oddziały – w ramach strategicznej współpracy  w przygotowaniu jest otwarcie dwóch filii, w tym m.in. na południu Polski.