Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Znamy lokalizacje sprzedanych hipermarketów Tesco w Polscedlahandlu.pl - 17 lipca 2019 09:41


Tesco sprzedało pięć sklepów w Polsce. Chodzi o placówki w następujących miastach: Wrocław, Warszawa, Kraków, Gdańsk i Lublin. Dodatkowo sieć zdecydowała o zamknięciu kolejnego sklepu - w Gliwicach. Po odjęciu tych lokalizacji sieć będzie liczyła w naszym kraju  343 sklepy.

Związkowcy z sieci Tesco zostali poinformowani, że pięć sklepów formatu hipermarket zostanie sprzedanych plus jeden sklep zostanie zamknięty. Sprzedane zostaną sklepy Tesco w następujących lokalizacjach: Wrocław ul. Długa, Warszawa ul. Stalowa, Kraków ul. Wielicka, Gdańsk ul. Cienista oraz Lublin. Ponadto sieć zamknie hipermarket w Gliwicach. Będzie to piąte zamknięcie w ostatnim czasie.

Wczoraj pisaliśmy, że spółki Snowfinch 19 i Zodiac chcą przejąć grupę pięciu spółek Vistra Limited Partnerships, do których wcześniej wniesione zostanie pięć nieruchomości handlowych należących obecnie do Tesco Polska. Sprawę bada UOKiK.

Spółki przejmowane będą kontrolowane przez spółkę Tesco Holdings B.V. Tytuły prawne do nieruchomości, które zostaną wniesione do spółek przejmowanych należą na dzień zgłoszenia zamiaru koncentracji do Tesco Polska z siedzibą w Krakowie. Tesco Holdings B.V. oraz Tesco Polska należą do grupy kapitałowej ostatecznie kontrolowanej przez Grupę Tesco.

Na koniec lutego br. sieć posiadała w naszym kraju 353 sklepy. Od lutego 2018 sieć zamknęła 62 placówki. Po zamknięciu 4 sklepów Tesco liczyło 349 placówek. Jeśli sieć zamknie sklep w Gliwicach i sprzeda 5 lokalizacji  będzie miała 343 placówki w Polsce.