Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Firma logistyczna Geis wycofuje się z Polski. Klientów i pracowników przejmuje InPostdlahandlu.pl - 8 sierpnia 2019 10:17


Geis, firma logistyczna współpracująca z Lidlem, wycofuje się z Polski. Umowy z jej klientami podpisuje InPost, który oferuje także zatrudnienie osobom dotychczas pracującym w Geis.

- Walka cenowa narzucona przez konkurencję na rynku kurierskim jest bardzo wymagająca – co pokazuje, że tylko doskonała organizacja, sprawna logistyka i nowoczesne wsparcie cyfrowe pozwoli przetrwać. Żałujemy, że firma Geis wycofuje się z rynku – ale też rozumiemy, że prawa biznesu są nieubłagane. Nie można działać poniżej granicy opłacalności – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

- Oferujemy pracę osobom zatrudnionym dotychczas w Geis – zarówno w charakterze kurierów, jak i w naszych sortowniach czy na szczeblach menedżerskich. Klienci Geis już się do nas zgłaszają – sfinalizowaliśmy wiele umów i staramy się zapewnić im ciągłość oraz terminowość dostaw w związku z decyzją Geis – dodaje.

Oferty pracy dotyczą całej Polski. Łącznie InPost oraz jego partnerzy chcą zatrudnić nawet 1000 osób.

Firma Geis ogłosiła oficjalnie, że wycofuje się z działalności w Polsce z powodu braku rąk do pracy oraz niskiej marżowości sektora KEP.

Firmy InPost oraz Geis do tej pory wspólnie dostarczały zakupy klientów sklepu internetowego Lidla.

InPost rozbudowuje centralną sortownię w parku magazynowym P3 Piotrków o ponad 3000 m2. To kolejna inwestycja InPost w infrastrukturę – firma jeszcze w tym roku uruchomi dwie sortownie w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesny obiekt w parku logistycznym MLP Poznań West.