Wydruk strony Dla Handlu - www.dlahandlu.pl

Allegro startuje z serwisem dla osób prywatnych Allegro Lokalniedlahandlu.pl - 13 sierpnia 2019 12:47


16 września br. Allegro uruchomi Allegro Lokalnie - serwis, gdzie będzie można znaleźć ogłoszenia od prywatnych osób oraz kupić przedmioty od sprzedających z najbliższej okolicy.

Użytkownicy mogą zamieścić ogłoszenie za darmo. Dostępna będzie również płatna opcja, w skład której wchodzą różne metody dostawy i płatności, jak również Program Ochrony Kupujących;

Allegro Lokalnie umożliwi wsparcie lokalnych projektów społecznych i charytatywnych, jak również prywatne zbiórki.

Allegro Lokalnie pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego, kto założy konto na Allegro - nie ma osobnego procesu rejestracji. Użytkownicy prywatni mogą wystawić przedmioty na sprzedaż i zrobić to za darmo. Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki - umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Dodatkowo, będą mogli dodać do ogłoszenia opcję 'Kup Teraz', za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10% wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (jednak nie wyższa niż 50 zł) . Podobnie jak dotąd, opłata ta będzie pobierana wyłącznie w sytuacji, w której dojdzie do sprzedaży. Opłata w tej samej wysokości obejmuje ogłoszenia w formie licytacji.

Profesjonalni sprzedawcy, czyli użytkownicy kont firmowych na Allegro nie będą mogli dodawać ogłoszeń na Allegro Lokalnie - będą za to mogli kupować tam przedmioty . Pozostałe warunki ich działania na platformie Allegro nie zmienią się.

 Po uruchomieniu serwisu wszystkie oferty zamieszczone przez prywatne osoby na Allegro pozostaną na platformie, aż do momentu wygaśnięcia. Oferty te mogą być automatycznie wznowione zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do 31 stycznia 2020.