Amazon będzie dostarczać zakupy do bagażnika samochodu

Autor: rp.pl 11 października 2017 19:43

Amazon będzie dostarczać zakupy do bagażnika samochodu Fot. Shutterstock.com

Kilka tygodni temu Walmart, który chce wyrwać Amazonowi chociaż kawałek rynku e-commerce, ogłosił, że testuje rozwiązanie, w którym klient dostaje zakupy prosto do swojej lodówki. Amazon nie pozostaje dłużny i według CNBC pracuje nad rozwiązaniami umożliwiającymi dostawę prosto do domu lub bagażnika. Oba rozwiązania łączy jedno – dostawa mogłaby się odbyć pod nieobecność klienta – czytamy w serwisie rp.pl.

W Polsce nie jest to może aż taki problem, ale w USA każdego roku giną miliony paczek, które zostawione przez kurierów pod drzwiami, są kradzione. U nas zdarzają się sytuacje, że bez konsultacji z odbiorcą kurier zostawia paczkę np. u sąsiadów, którzy potem twierdzą, że przecież wcale niczego nie przyjęli. Do tego dochodzą niekorzystne godziny pracy kurierów.

Walmart do problemu podszedł nawiązując współpracę z firmą August, która sprzedaje systemy inteligentnego domu. Klienci wyposażeni w taki system będą mogli znajdować swoje zakupy w lodówce. Kurier dysponujący jednorazowym kodem po prostu wejdzie do domu, zostawi zakupy i wyjdzie.

Amazon postanowił podejść do problemu bardzo podobnie. Dostawa do domu wiązałaby się z wykorzystaniem inteligentnego dzwonka. Dodatkowo można byłoby zamówić też dostawę do bagażnika. Gigant z Seattle pracuje tu, podobno, z firmą Phrame, która miałaby dostarczać system specjalnych ramek na tablice rejestracyjne skrywających kluczyki do auta. Dzięki temu kurier mógłby uzyskać dostęp do kluczyków, zostawić paczkę w bagażniku i odłożyć kluczyki do skrytki.

więcej na rp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane