Aplikacja FiFiFo pomoże w odczytywaniu etykiet

Autor: dlahandlu.pl 11 października 2017 13:08

Aplikacja FiFiFo pomoże w odczytywaniu etykiet fot. materiały prasowe

Konsumenci ze względu na nieczytelne etykiety, często dają się nabrać na marketingowe sztuczki typu „jak u babci” i kupują produkty, które z babciną recepturą nie mają nic wspólnego. Na rynku pojawiła sę aplikacja FiFiFo, która czyta etykiety za konsumenta.

- Aplikacja FiFiFo to mobilny asystent zakupowy, który błyskawicznie analizuje etykiety produktów spożywczych i ocenia ich stopień dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo sugeruje korzystniejsze zamienniki. I to wszystko za darmo – mówi Magdalena  Misztal, współtwórczyni FiFiFo.

Projekt jest efektem współpracy kilkuosobowej grupy pasjonatów, którzy odczuli jak trudno jest dobierać produkty szczególnie, gdy ma się alergie pokarmowe lub choroby dieto-zależne.

FiFiFo podpowiada jakie produkty są najlepsze dla konkretnej osoby, a nie dla wszystkich. Nie trzeba być ekspertem od żywności i diet. Cała wiedza ukryta jest w algorytmach aplikacji, a użytkownik dostaje prosty komunikat w postaci punktowej oceny produktu.

- Ta usługa skierowana jest do tych, którzy muszą stosować diety wykluczające, np. bez glutenu czy bez mleka, a jednocześnie trudno im wczytywać się w każdą etykietę. Aplikacja FiFiFo analizuje skład produktu, dzięki czemu można robić zakupy szybko i bez stresu – mówi Milena Bobryk technolog żywności z serwisu  FiFiFo.

Aplikację FiFiFo można pobrać na telefon, zdefiniować własne potrzeby żywieniowe i przeglądać bazę produktów, sprawdzać czy to, co do tej pory kupowaliśmy, jest dobre. W trakcie zakupów w sklepie można zeskanować kod kreskowy produktu i zobaczyć jego ocenę.

W aplikacji FiFiFo można przy okazji tworzyć listy zakupowe, wykaz ulubionych produktów oraz sprawdzić ceny w wybranych sklepach internetowych. Serwis dostępny jest również przez stronę internetową fififo.com.

W bazie FiFiFo dostępnych jest pięć predefiniowanych profili żywieniowych: zdrowe żywienie, odchudzanie, wegetarianizm, weganizm i ciąża. Dodatkowo można wskazać wszystkie popularne alergeny oraz wybrać co chciałoby się ograniczyć w diecie, np. syrop glukozowo-fruktozowy czy olej palmowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,25

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane