Dlaczego IKEA otwiera sklep internetowy?

Autor: dlahandlu.pl 17 maja 2017 11:53

Dlaczego IKEA otwiera sklep internetowy? fot. IKEA

IKEA rozpoczyna swoją przygodę z e-commerce. Oprócz zwiększenia sprzedaży, kanał dostarczy sieci jedną z największych wartości w handlu - ogromnej wiedzy o klientach.

- Firma chce w ten sposób zdobyć wiedzę na temat swoich klientów. Ponieważ marka jest obecna tylko w dużych miastach, na platformach internetowych typu Allegro jest bardzo dużo ogłoszeń z produktami pochodzącymi ze sklepów sieci. Kupują je osoby z mniejszych miejscowości, które IKEA chce poznać i bezpośrednio do nich dotrzeć omijając „internetowych pośredników” - mówił Jacek Palec, prezes bdsklep.pl podczas debaty "E-commerce: Smartfon i Big Data rozdają karty”, która odbyła się w ramach IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Jego zdaniem e-commerce to tak naprawdę wiedza o kliencie. - Najistotniejsze jest nawiązywanie interakcji z konsumentem, dostarczanie mu dodatkowych impulsów zakupowych, wciąganie go w interakcję - podkreślał.

Przypomnijmy, że sieć wystartowała niedawno z projektem "Meble przez internet". Usługa jest dostępna we wszystkich miastach, w których znajduje się sklep IKEA i jego okolicach. Dodatkowo w 10 wybranych lokalizacjach firma uruchomiła dostawę w cenie od 49 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • alicja.kubiak@hurtum.pl 2017-05-25 18:59:12

    "Jego zdaniem e-commerce to tak naprawdę wiedza o kliencie. - Najistotniejsze jest nawiązywanie interakcji z konsumentem, dostarczanie mu dodatkowych impulsów zakupowych, wciąganie go w interakcję" - te same zasady obowiązują w całym ciągu handlu - od producenta do klienta końcowego

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane