REKLAMA
REKLAMA

Internetowy sklep sprzedaje podróbki butów znanych marek

Autor: gazeta.pl 25 października 2013 14:08

Nike, Adidas, Converse, Vans - to tylko część marek, które można kupić w sklepie retrobut.pl. Problem w tym, że setki klientów skarżą się na tanie podróbki zamiast oryginalnego towaru - informuje gazeta.pl.

REKLAMA
Jak pisze gazeta.pl, schemat zwykle jest bardzo podobny - to kalka niesławnego sklepu 66 procent - klient kupuje mocno przeceniony towar (np. buty Emu Platinum Stinger za 200 zł, zamiast 900 zł) i czeka. Pod koniec 30-dniowego terminu dostawy klient wysyła maila. I dostaje odpowiedź, że dostawa się przedłuży, bo buty idą ze Stanów Zjednoczonych albo dlatego, że producent się nie wyrabia, bo ma tyle zamówień.

Zazwyczaj buty tylko przypominają te oryginalne ze zdjęcia w sklepie internetowym. Na fanpage'u "Oszukani retrobut.pl" na Facebooku spotkało się kilkaset osób w podobnej sytuacji.

Sklep jest zarejestrowany jako Retrobut LLC, ma dwie siedziby. W Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 96 w budynku Equator II i na nowojorskim Water Street. Tyle, że administrator budynku Equator II, Michał Bieniek nic o takiej firmie nie słyszał.

Gazeta.pl wysłała pytania do firmy podnajmującej biura, na razie nie uzyskała odpowiedzi.

Część internautów zgłosiła już swoje sprawy na policję. Niektórzy chcą też złożyć pozew zbiorowy. UOKiK nie wyklucza, że przyjrzy się sprawie.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4341

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA