Partner portalu: City Board
Jesteś tutaj:   E-Commerce » E-sklepy
gazeta.pl  |  25-10-2013, 14:08
Internetowy sklep sprzedaje podróbki butów znanych marek
Nike, Adidas, Converse, Vans - to tylko część marek, które można kupić w sklepie retrobut.pl. Problem w tym, że setki klientów skarżą się na tanie podróbki zamiast oryginalnego towaru - informuje gazeta.pl.
Jak pisze gazeta.pl, schemat zwykle jest bardzo podobny - to kalka niesławnego sklepu 66 procent - klient kupuje mocno przeceniony towar (np. buty Emu Platinum Stinger za 200 zł, zamiast 900 zł) i czeka. Pod koniec 30-dniowego terminu dostawy klient wysyła maila. I dostaje odpowiedź, że dostawa się przedłuży, bo buty idą ze Stanów Zjednoczonych albo dlatego, że producent się nie wyrabia, bo ma tyle zamówień.

Zazwyczaj buty tylko przypominają te oryginalne ze zdjęcia w sklepie internetowym. Na fanpage'u "Oszukani retrobut.pl" na Facebooku spotkało się kilkaset osób w podobnej sytuacji.

Sklep jest zarejestrowany jako Retrobut LLC, ma dwie siedziby. W Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 96 w budynku Equator II i na nowojorskim Water Street. Tyle, że administrator budynku Equator II, Michał Bieniek nic o takiej firmie nie słyszał.

Gazeta.pl wysłała pytania do firmy podnajmującej biura, na razie nie uzyskała odpowiedzi.

Część internautów zgłosiła już swoje sprawy na policję. Niektórzy chcą też złożyć pozew zbiorowy. UOKiK nie wyklucza, że przyjrzy się sprawie.

 

 

POLECAMY W SERWISACH