PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Na Walentynki wydamy mniej niż 100 zł

Autor: dlahandlu.pl 14 lutego 2018 09:36

Na Walentynki wydamy mniej niż 100 zł Fot. Shutterstock.com

Jak wynika z badania TNS Kantar, przeprowadzonego na zlecenie Allegro 83 proc. Polaków, planuje podarować swojej drugiej połowie prezent z okazji Święta Zakochanych. Prawie połowa kupi czekoladki, 33 proc. kwiaty, a co siódma osoba zdecyduje się na upominek z kategorii erotyka. Na zakupy nie wydamy więcej niż 100 zł.

Najchętniej świętują ten dzień osoby młodsze (w wieku 18-39 lat) oraz te z mniejszych miast (do 100 tys. mieszkańców).

Najpopularniejszym prezentem walentynkowym są czekoladki, które kupuje niemal połowa badanych - 47 proc. Popularnymi pomysłami na upominek z okazji Święta Zakochanych są także kwiaty (33 proc.), bilety do kina czy na koncert (30 proc.) oraz kartka z życzeniami (23 proc.). Nieco rzadziej wybór Polaków pada na bieliznę (16 proc.), biżuterię (15 proc.) lub upominek z kategorii erotyka (14 proc.) i kosmetyki (2 proc.). Mężczyźni chętniej decydują się, by podarować czekoladki, kwiaty lub biżuterię, podczas gdy kobiety wybierają przede wszystkim na prezent bilety do kina, czy na koncert oraz kartkę z życzeniami. Najmłodsi częściej planują wręczyć najbliższej osobie czekoladki oraz kwiaty. Ta grupa wiekowa chętniej decyduje się również na prezenty z kategorii erotyka. Trzydziestolatkowie częściej zamierzają dać na Walentynki biżuterię, a bilety na wydarzenia kulturalne chętniej wybierają osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

Wyniki badania potwierdzają dane sprzedażowe Allegro. - Na trzy tygodnie przed Walentynkami zauważamy wzrost zainteresowania kategoriami prezentowymi. Internauci w tym czasie chętnie kupują perfumy, biżuterię i zegarki, bilety do kina, bieliznę oraz produkty z kategorii erotyka. W przypadku tej ostatniej kategorii, sprzedaż wzrasta nawet o połowę. Święto zakochanych to też dobry czas dla sprzedawców perfum. Podobnie jak w okolicach Bożego Narodzenia, notujemy wzrost zainteresowania produktami z tej kategorii na poziomie 30 proc. - mówi Agata Stachowiak, Public Relations Officer w Allegro.

Przed Walentynkami każdego dnia sprzedaje się średnio 3 tys. zapachów. Polacy lubią znane marki i z okazji Święta zakochanych inwestują w droższe perfumy, takich marek jak: Calvin Klein, Hugo Boss, Giorgio Armani czy Versace.

Biżuterii na Allegro w tym czasie sprzedaje się o 20 proc. więcej niż zazwyczaj - średnio 4 800 sztuk dziennie. Polacy kupują zarówno złotą, jak i srebrną biżuterię, stąd średnia cena pierścionka to 117 zł, a kolczyków - 30 zł. Dobrym prezentem walentynkowym, nie tylko dla spóźnialskich, jest zegarek - tych na Allegro sprzedaje się obecnie średnio 2 tys. sztuk dziennie. Zgodnie z tym, co mówią respondenci, z końcem stycznia i na początku lutego, o 15 proc. wzrasta sprzedaż damskiej bielizny. Partnerzy chętnie robią sobie wspólne, modowe prezenty tzn. zaopatrują się w zestawy ubrań dla niej i dla niego z zabawnymi hasłami czy grafikami.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,93

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane