PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

20 proc. ankietowanych kupuje książki w supermarketach

Autor: dlahandlu.pl 26 sierpnia 2015 16:46

Według raportu "Pokaż jak czytasz” przygotowanego na zlecenie Merlin.pl czytelnicy najczęściej kupują książki za pośrednictwem sklepów internetowych (83 proc.). Z tradycyjnych księgarni korzysta 44 proc. badanych, w antykwariatach robi zakupy 22 proc. respondentów, a w supermarketach 20 proc. przepytanych osób.

Książka w drukowanej postaci wybiera 68 proc. badanych, a co trzeci sięga po książkę w dwóch formach – drukowanej i elektronicznej - wynika z raportu "Pokaż jak czytasz" przygotowanego przez Merlin.pl. 55 proc. osób, które deklarują się jako czytelnicy, sięga po książkę codziennie, a 38 proc. z nich robi to kilka razy w tygodniu. 95 proc. respondentów twierdzi, że tradycyjna książka nigdy nie wyjdzie z użycia.

Z danych Biblioteki Narodowej wynika, że w ubiegłym roku 19 milionów Polaków nie przeczytało ani jednej książki. W badaniu Merlin.pl zapytano także o możliwe przyczyny niskiego poziomu czytelnictwa w Polsce. Respondenci najczęściej wskazywali m.in. na brak potrzeby czytania (47 proc.), inne pasje (35 proc.), program i specyfikę polskiej szkoły (37 proc.), a także na brak czasu (31 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone techniką ankietową, za pośrednictwem strony AnkietaPlus.pl, wśród klientów Merlin.pl, w maju 2015 roku. W badaniu wzięło udział 1013 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane