A.pl chce kontynuować działalność operacyjną w branży e-grocery

Autor: www.dlahandlu.pl 19 grudnia 2012 10:52

Spółka A.pl podała wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku. Przychody firmy wyniosły 118,7 tys. zł (5,28 mln zł rok wcześnie). Narastająco za trzy kwartały sprzedaż sięgnęła 5,25 mln zł (10,62 mln zł za dziewięć miesięcy 2011 r.). Strata netto za III kwartał br. to 501,2 tys. (3,5 mln zł rok wcześniej).

 Do 31 lipca spółka ściśle współpracowała ze spółką Bomi S.A., właścicielem ogólnopolskiej sieci Delikatesów Bomi, która była jej strategicznym partnerem handlowym. Na bazie umowy zawartej pomiędzy obydwoma podmiotami, A.pl Internet S.A. był wyłącznym internetowym sprzedawcą produktów dostępnych w sklepach Bomi, odpowiedzialnym za kompletację zamówień i ich dostawę do klientów. Jednakże w związku z trudną sytuacją finansową Bomi S.A. i niedostatecznym zatowarowaniem jej sklepów, w dniu 31.07.2012 spółka wypowiedział umowę o współpracę z Bomi, zlikwidował wszystkie lokalne oddziały oraz nawiązał współpracę z Frisco.pl Sp. z o.o., która stała się podmiotem odpowiedzialnym za realizację zamówień składanych przez klientów A.pl.

- Gwałtowny spadek przychodów sprzedaży w III kw. 2012 r. związany był przede wszystkim restrukturyzacją działalności operacyjnej, będącej konsekwencją trudnej sytuacji finansowej spółki Bomi S.A.. W związku z utrudnieniami w prowadzeniu działalności operacyjnej (problemy z zatowarowaniem w sklepach Bomi, braki w ofercie produktowej A.pl), zarząd firmy w okresie objętym raportem podjął działania mające na celu podtrzymanie ciągłości realizacji zamówień klientów poprzez restrukturyzację bieżącej działalności spółki - komentują przedstawiciele spółki.

Firma poczyniła następujące kroki:
-  zamknięto wszystkie lokalne oddziały A.pl, które zlokalizowane były w placówkach sklepów Bomi gdzie odbywała się kompletacja zamówień klientów
- W dniu 31.07.2012 firma wypowiedziała umowę handlową z Bomi S.A.
- W dniu 31.07.2012 spółka podpisaa umowę z Frisco.pl Sp. z o.o. Firma pobiera jednocześnie od Frisco stałą prowizję procentową zależną od wartości sprzedaży wygenerowanej przez sklepy internetowe A.pl.
- A.pl rozwiązało umowy z wszystkimi pracownikami. 

Obecnie spółka nadal prowadzi sprzedaż artykułów spożywczych za pośrednictwem własnych sklepów internetowych www.a.pl oraz www.fresh24.pl. Podmiotem odpowiedzialnym za realizację (kompletację i dowóz) zamówień jest Frisco Sp. z o.o. 

Spółka zamierza w dalszym ciągu prowadzić działalność operacyjną w branży e-grocery.

22.11.2012 Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjął uchwałę w sprawie wykluczenia akcji spółki z obrotu na rynku NewConnect. FIrma obecnie znajduje się w trakcie procedury odwoławczej od powyższej decyzji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane