Agregatory płatności szybkim i wygodnym sposobem płacenia w Internecie

Autor: 24pr, dlahandlu.pl 12 maja 2011 09:30

Czasy, kiedy jedynym sposobem zapłacenia za zakupy była opcja za pobraniem czy mniej bezpieczna, bezpośrednia wpłata na konto sklepu, odeszły do lamusa. Obecnie sklepy internetowe coraz częściej decydują się na wdrażanie systemów, które agregują większość dostępnych metod płatności dostępnych w sieci.

Na rynku jest kilku dostawców tych rozwiązań - Platnosci.pl należące do PayU, DotPay, czy przelewy24.pl.

- Wiele osób przy płaceniu w sieci obawia się pomyłki przy wpisywaniu danych, co może skutkować problemem z rozpoznaniem płatności przez sklep - zauważa Maciej Szmigiel, Product Manager w spółce PayU. Wybierając agregator płatności, formularz jest wypełniany automatycznie. Nasz rola ogranicza się do akceptacji płatności. Sklep w tym czasie otrzymuje powiadomienie o wpływie na konto, co przyśpiesza wysyłkę towaru, a w efekcie skraca cały proces zakupowy - dodaje Szmigiel.

Według Eurostatu aż 70 proc. Norwegów, 66 proc. Anglików i 64 proc. Duńczyków kupuje przez Internet. W Polsce zaledwie 23 proc. z nas. Jednak tak jak wiele osób już dziś nie wyobraża sobie regulowania rachunków na poczcie czy w okienku dostawcy, tak za kilka lat na pewno Polacy uwierzą w to, że płacenie w Internecie jest równie bezpieczne, wygodne i szybkie, jak płacenie w kasie sklepu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,49

  • Śr

    3,41

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane