Allegro będzie karać za dokonywanie transakcji poza serwisem

Autor: dlahandlu.pl 24 lutego 2018 09:55

Allegro będzie karać za dokonywanie transakcji poza serwisem Fot. Shutterstock.com

Allegro rozpoczyna skierowaną do sprzedających i klientów akcję edukacyjną, że kończenie transakcji poza platformą może być niebezpieczne i niekorzystne dla obu stron.

Badanie przeprowadzone na zlecenie Allegro w styczniu 2018 roku ujawniło niedozwolone praktyki niektórych sprzedających, którzy namawiali klientów do dokonania zakupu poza Allegro, np. w innym sklepie internetowym. Inni promowali sprzedaż poza Allegro przez wysyłanie ulotek reklamujących inne sklepy. Zdarzało się też sprzeczne z przepisami o ochronie danych osobowych dopisywanie klientów do marketingowych baz danych bez stosownej zgody. Okazało się też, że niektórzy sprzedawcy mogą nieświadomie łamać regulamin Allegro w tej kwestii, np. publikując w ofertach zachętę do negocjacji ceny, oferując wystawienia ofert na życzenie klienta, proponując składanie zamówień telefonicznych, itp.

- Wkrótce podejmiemy działania informacyjne i edukacyjne skierowane do wszystkich sprzedawców na Allegro. 22 lutego doprecyzowaliśmy w regulaminie informacje o tym, jakie działania promujące sprzedaż prowadzoną poza Allegro stanowią naruszenie zasad. Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie - po wcześniejszym upomnieniu - obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta - podaje Allegro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mati 2018-03-13 09:11:50

    Blokując konta, allegro musiałoby być niespełna rozumu. Żaden regulamin nie usankcjonuje wielokanałowości sprzedaży. Sprzedaje się tam gdzie można i allegro nie będzie mieć wyłączności. Naciski ze strony allegro i olx na rynek doprowadzą do rozwoju mniejszych portali. Lepiej dla nas. Keep pushing.

  • MNICH 2018-03-02 12:34:39

    Szanowne Allegro nie zapominajcie,że chytry traci PODWÓJNIE a PAZERNY potrójnie.Stać was? A na marginesie dodam,że życzę dobrze bo sam także u was handluję ale to się dzieje od grudnia 2016 nie ma odpowiednika w słowach grzecznych więc zamilczę.. co ruch to samobój.Ręce opadają

  • Mateusz 2018-02-28 13:23:06

    Przy tak wygórowanych prowizjach prawie całą sprzedaż realizujemy przez sklep online.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane