Allegro ogłosi przetarg na usługi operatorów logistycznych

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2017 15:12

Allegro ogłosi przetarg na usługi operatorów logistycznych Fot. Shutterstock.com

18 listopada na Allegro zaczyna się tydzień darmowej dostawy do paczkomatów. Jest to początek działań zmieniających logistykę dostaw na Allegro.

- W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na usługi operatorów logistycznych do platformy Allegro - mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju Allegro. - Chcemy uprościć proces dostawy dla naszych klientów, a sprzedawcom zaoferować dostęp do produktów logistycznych w lepszej cenie i jakości, niż byliby w stanie samodzielnie wynegocjować z partnerami logistycznymi. Według naszych badań klienci Allegro oczekują, że cena przesyłki będzie stała oraz że nie będzie w niej ukrytych dodatkowych opłat a także, że znany będzie dokładny przewidywany czas dostawy. W ramach przetargu planujemy wynegocjowanie z operatorami logistycznymi długoterminowych umów ramowych określających warunki jakościowe i cenowe współpracy. Planujemy udostępnić klientom i sprzedawcom na Allegro szeroką paletę usług logistycznych zarówno dostaw do biur i domów jak i do punktów odbioru czy automatów do paczek z gwarantowanym czasem dostawy i w kilku przedziałach jakościowych: dostaw ekspresowych, standardowych i ekonomicznych. Do tego dodamy narzędzia do stałego śledzenia przesyłki przez konto klienta na Allegro - dodaje Grzegorz Czapski. 

W ramach nowej oferty logistycznej klienci i sprzedający na Allegro będą mogli korzystać z dostaw zarówno do domów i biur jak i do punktów odbioru, w tym do automatów do paczek i usług oferowanych przez szerokie grono dostawców. Dostępne będą doręczenia zarówno przesyłek listowych jak i paczek o dużych gabarytach. W ofercie pojawi się m.in. usługa dostawy express - z gwarantowanym czasem dostawy następnego dnia, znacznie skracająca oczekiwanie na dostawę w porównaniu ze standardową przesyłką. Ekonomiczne paczki będą dostarczane w czasie nieco dłuższym. Klienci będą śledzić przesyłki na swoim koncie w Allegro w ramach planowanej integracji systemów śledzenia przesyłek.

Zapytania ofertowe zostaną wysłane do potencjalnych dostawców usług dostawy w najbliższych dniach. Wybór ofert i podpisywanie umów planowane są na pierwszy kwartał 2018 r. Klienci będą mogli skorzystać z nowych form dostaw już w połowie 2018 r. Dotychczas Allegro podpisało analogiczne umowy z operatorem automatów do paczek firmą Integer, oraz z firmą DHL Parcel, z którą w październiku tego roku Allegro uruchomiło nową na polskim rynku usługę Kurier Wieczór umożliwiającą dostawy kurierskie w godzinach 18:00-22:00 w większych miejscowościach i 17:00-22:00 w mniejszych miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane