Amazon chce dotrzeć do najmłodszych konsumentów

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 3 kwietnia 2018 11:56

Amazon szuka sposobów na dotarcie do konsumentów generacji „Z”, a więc obecnych nastolatków, którzy nie posiadają kont bankowych i kart debetowych. Gigant światowego e-handlu już rozpoczął rozmowy z bankami, które mogą zakończyć się pojawieniem się nowego rodzaju kont dla osób nieletnich – informuje serwis esmmagazine.com.

Nastolatki, znane również jako Generacja Z, nie posiadają kart debetowych i kredytowych, a także kont bankowych i wolą chodzić do sklepów fizycznych, by kupować rzeczy, które mogą kupić online. To duże wyzwanie dla Amazona. Jednak lider światowego e-commerce już rozpoczął rozmowy z bankami, w tym JPMorgan Chase i Capital One, aby stworzyć produkt na wzór rachunków bieżących, skierowanych właśnie do tej grupy konsumentów.

Dzieci poniżej 18 roku życia zazwyczaj nie mogą zarejestrować konta bankowego bez zgody rodziców, a prowadzenie kont dla uczniów szkół średnich często wiąże się z miesięcznymi opłatami za usługi i opłatami za przekroczenie stanu konta. – Pojawia się więc szansa, że ​​Amazon poprawi poziom usług bankowych – mówi Stuart Sopp, dyrektor generalny Current, startupu, który oferuje karty debetowe nastolatkom.

Ponieważ wielu młodych ludzi nie kwalifikuje się do kart kredytowych, Amazon stworzył kartę pseudo-debetową o nazwie Amazon Cash, która pozwala nastolatkom odkładać pieniądze w drogeriach takich jak 7-Eleven i CVS i dodawać je do portfela Amazon, z którego mogą korzystać online.

Według ekspertów, jest to kolejny sposób dla Amazona na ekspansję.  - Ich marka dociera do każdego miejsca, do którego mogą dotrzeć ich macki - mówi Tim Barefield, dyrektor zarządzający w firmie konsultingowej Kotter International.

Amazon wie jak docierać do swoich użytkowników. Na przykład daje studentom zniżki na członkostwo w Amazon Prime, zapewniając bezpłatną wysyłkę i dostęp do przesyłania strumieniowego wideo. Dzięki temu młodzi ludzie, gdy zaczną podejmować więcej własnych decyzji dotyczących wydatków, będą kupować produkty Amazon.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane