Amazon notuje rekordowe wzrosty, dzięki nowym technologiom

Autor: dlahandlu.pl 27 października 2017 12:30

Amazon notuje rekordowe wzrosty, dzięki nowym technologiom fot. shutterstock.com

Przychody Amazona w trzecim kwartale 2017 roku wzrosły o 34 proc., do 43,7 mld USD, w  tym przychody przejętej w sierpniu sieci sklepów spożywczych Whole Foods wyniosły 1,3 mld USD – poinformował serwis esmmagazine.com.

Zysk operacyjny Amazona spadł w trzecim kwartale o 40 proc., do 347 mln USD, jednak zysk netto wzrósł, do 256 mln USD.

Spółka podała, że spodziewa się w czwartym kwartale sprzedaży pomiędzy 56 mln USD a 60,5 mln USD, co oznaczałoby wzrost odpowiednio o 28-38 proc. rdr.

W ostatnich kwartałach, Amazon poczynił kilka znaczących inwestycji, nie licząc przejęcia sieci Whole Foods, która wstrząsnęła rynkiem detalicznym po dwóch stronach Atlantyku. Firma wdrożyła kilka pomysłów związanych z nowymi technologiami, w tym np. wprowadziła do sprzedaży urządzenie Alexa.

Kilka dni temu Amazon ogłosił również wprowadzenie usługi Amazon Key, dzięki któremu kurier będzie mógł dostarczyć zamówienie bezpośrednio do domów klienta, dzięki systemowi monitorowania smartlock.

Jak ocenia Ray Gaul, wiceprezes Kantar Retail, wyniki Amazona są „rekordowe” i będą miały znaczący wpływ na rynek detaliczny.

- Nigdy w historii masowej sprzedaży detalicznej nie dokonano tak wiele w ciągu zaledwie kilku miesięcy, aby zmienić sposób, w jaki myślą konsumenci – powiedział.

Dodał, że w tym krótkim czasie Amazon uruchomił najpopularniejszą technologię z ostatnich pięciu lat – dwukierunkowy głośnik o nazwie Echo z wbudowanym asystentem głosowym Alexa – a także stał się właścicielem największej na świecie sieci ekologicznych sklepów spożywczych Whole Foods .

Wyniki internetowej sieci Amazon w trzecim kwartale zdecydowanie przebiły oczekiwania rynku, co spowodowało ponad 6-proc. zwyżkę kursu akcji tej spółki w handlu posesyjnym. Zysk na akcję tej spółki sięgnął 52 centów wobec oczekiwanych 3 centów na akcję. Przed rokiem zysk na akcję również wyniósł 52 centy - podał PAP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane