PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Amazon zagrozi pozycji Tesco w Wielkiej Brytanii?

Autor: dlahandlu.pl 5 lutego 2018 10:31

To, że grupa Amazon dobrze prosperuje na rynku Wielkiej Brytanii nie jest zaskoczeniem, jednak poziom wyników, który ujawnił gigant e-commerce w ubiegłym tygodniu, może napawać lękiem konkurentów Amazona – oceniają analitycy Global Data.

- Podczas gdy wielcy konkurenci chlubią się "rekordową sprzedażą" w okresie wysokiej inflacji, Amazon nie powiedział nic o swoich wynikach w Wielkiej Brytanii. Informacja o wzroście przychodów w Wielkiej Brytanii o 19 proc., do 11,4 mld USD nie pojawiła się w 23-stronicowym komunikacie prasowym Amazona ani w dyskusji z analitykami inwestycyjnymi, a została ukryta na 71 stronie jego rocznego raportu – ocenia Global Data.

Tę wstrzemięźliwość w podawaniu dobrej informacji może uzasadniać fakt, że Wielka Brytania stanowi mniej niż 7 proc. całkowitej sprzedaży Amazona, a jego kluczowym rynkiem pozostaje rodzimy rynek amerykański. Jednak wyniki osiągnięte na Wyspach są szczególnie imponujące, biorąc pod uwagę dojrzałość rynku online, a także to, że przychody w funtach, liczone po średnim kursie, wzrosły o 25 proc. do 8,8 mld funtów, co oznacza najszybszy wskaźnik od sześciu lat.

- Uważamy, że Amazon w Wielkiej Brytanii nie tyle bierze udział w rynku online, co napędza rynek online i przejmuje coraz większe fragmenty rynku od fizycznych sklepów detalicznych. Najnowsze wyniki wskazują, że wpływ spółki na rynek będzie większy i szybszy niż podejrzewano – oceniają analitycy.

I dodają, że obecnie przez platformę Amazon w Wielkiej Brytanii przechodzi więcej nieżywnościowych wydatków niż przez jakiegokolwiek innego detalistę. - Choć sieci z tzw. Wielkiej Czwórki są wciąż jeszcze większe, to jednak, jeśli Amazon będzie kontynuował obecny kurs, jego celem może wkrótce stać się Tesco - dodają. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  12,22

 • Min

  9,59

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane