Atrakcyjne biuro, atrakcyjny pracodawca

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Aj Produkty Sp. zo.o. 27 marca 2017 10:14

Atrakcyjne biuro, atrakcyjny pracodawca

Firmy muszą być konkurencyjne w aspekcie oferowanych warunków pracy. Owa konkurencyjność jest coraz częściej utożsamiana przez potencjalnych pracowników nie tylko z wysokością wynagrodzenia, ale wyglądem miejsca pracy i panującymi w nim warunkami.

O tym, jak istotna dla pracowników, zwłaszcza reprezentujących tzw. pokolenie Y, jest ergonomia miejsca pracy, świadczy m.in. raport przygotowany przez firmy Skanska Property oraz JLL na potrzeby VI Konferencji Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w 2015 roku. Z opracowania pt. "BPO i Centra Usług Wspólnych: Pracownicy sektora zabierają głos w sprawie swojego miejsca pracy. Atrybuty budynków biurowych jako przewaga konkurencyjna w walce o najlepszych pracowników" wynika, że nowocześnie zaaranżowane pomieszczenia biurowe, sprzyjające produktywnej pracy, mogą zdecydować o wyborze firmy przez osoby poszukujące zatrudnienia. Ponad cztery piąte ankietowanych pracowników potwierdziło również, że przed decyzją o podjęciu współpracy chciałoby zobaczyć wygląd swojego stanowiska pracy.

Ergonomia w oczach pracowników

Istotne z perspektywy pracodawcy są również odpowiedzi respondentów na pytanie o czynniki, które mają największy wpływ na komfort pracy. Aż dziewięciu na dziesięciu badanych wskazało na wygodę na stanowisku pracy, przez co trzeba rozumieć zarówno biurko, krzesło, szafę, jak i odpowiednie oświetlenie. Na drugim miejscu znalazła się odpowiednia wentylacja i klimatyzacja w pomieszczeniach (wymieniło je aż 81 proc. osób), a także możliwość odseparowania się w pokojach do pracy cichej (78 proc.). Raport potwierdza także, że młodzi ludzie doceniają również elastyczny podział biura na strefy spotkań, komfortu czy kreatywnej pracy.

Potwierdza to raport "How we want to work" firmy CBRE Poland. Zdaniem autorów przestrzeń w nowoczesnych biurach jest coraz częściej kształtowana tak, aby zagwarantować nie tylko komfortową pracę, ale osobom zatrudnionym w firmie umożliwić wspólny odpoczynek, a nawet aktywność sportową. W takim układzie nowoczesne open space coraz częściej funkcjonują obok wydzielonych pomieszczeń, w których można odbywać spotkania lub przeprowadzać spokojne rozmowy. Tak zaprojektowana przestrzeń biurowa w opinii ekspertów pozwala lepiej wykorzystać predyspozycje, umiejętności i talenty, którymi dysponują pracownicy, niezależnie od tego, czy realizowane przez nich zadania polegają na pracy indywidualnej czy współdziałaniu.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane