PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Badanie: Transakcje internetowe budzą coraz większe obawy

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 7 maja 2013 10:31

Internauci uważają transakcje dokonywane w Internecie za coraz mniej bezpieczne. W ciągu ostatniego roku najbardziej spadło zaufanie do płatności kartą za zakupy on-line - wynika z badania Nowoczesne Usługi Bankowe 2013 ARC Rynek i Opinia.

W ciągu ostatniego roku można zaobserwować wyraźny trend słabnącego zaufania do transakcji internetowych.

- Spadający poziom zaufania do bezpieczeństwa transakcji internetowych może być wynikiem rosnącej liczby oszustw w Internecie. Jak donoszą wyniki badań międzynarodowych nt. bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni liczba przestępstw w Internecie rośnie, co może bezpośrednio przekładać się na poczucie bezpieczeństwa internautów, również w zakresie płatności. Generalnie im więcej spraw załatwiamy on-line tym większe prawdopodobieństwo, że możemy zostać oszukani. Jednocześnie nasze badania pokazują, że bankowość internetowa cieszy się coraz większą popularnością - w ciągu ostatniego roku o 10 punktów procentowych wzrosła liczba osób, które logują się do konta codziennie. Tak więc mimo istniejących obaw, internauci chętnie korzystają z usług finansowych on-line - mówi Agnieszka Doktorska z ARC Rynek i Opinia.

 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22.03-4.04.2013 metodą wywiadów internetowych wśród osób posiadających konto z dostępem przez Internet. Próba podstawowa: ogólnopolska i reprezentatywna próba Internautów korzystających z bankowości internetowej: N=1518 respondentów.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zyjbezpieczniepl 2013-05-09 11:57:24

  Bezpieczeństwo transakcji w sieci możemy zwiększyć przestrzegając kilku podstawowych zasad. Pamiętajmy o najprostszym narzędziu jakim jest antywirus, często dostępny za darmo. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy swój komputer i będziemy uważać na nieznane pliki, znacznie zmniejszymy ryzyko transakcji w Internecie. Więcej o tym na co należy uważać w sieci - na naszym blogu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane