Bliżej do pierwszego sklepu bez kas? Prace nad Amazon Go coraz bardziej zaawansowane

Autor: dlahandlu.pl 16 listopada 2017 14:28

Bliżej do pierwszego sklepu bez kas? Prace nad Amazon Go coraz bardziej zaawansowane

Firma Amazon opóźnia otwarcie pierwszego sklepu bez kas Amazon Go, jednak prace nad projektem posuwają się do przodu – twierdzi anonimowy rozmówca, na którego powołuje się serwis esmmagazine.com. Obecnie proces zatrudnienia w firmie przesunął się z inżynierów i naukowców do kierowników budowy i sprzedawców.

Od roku pracownicy Amazona testują nowy projekt Amazon Go, eksperymentalny sklep spożywczy w centrum Seattle. Jak tłumaczy firma na swojej stronie internetowej, Amazon Go to nowy rodzaj sklepu, w którym nie trzeba płacić w kasie. - Stworzyliśmy najbardziej zaawansowaną technologię zakupów na świecie, abyś już nigdy nie musiał czekać w kolejce. Z naszą technologią Just Walk Out, wystarczy skorzystać z aplikacji Amazon Go, aby wejść do sklepu, zabrać produkty, które chcesz i wyjść – czytamy.

Zakupy bez pobierania opłat są możliwe dzięki tej samej technologii, która jest stosowana w samojezdnych samochodach. Technologia Just Walk Out automatycznie wykrywa, kiedy produkty są zabierane lub zwracane na półki i śledzi je w wirtualnym koszyku. Po skończeniu zakupów można po prostu wyjść ze sklepu. Sklep obciąża konto konsumenta Amazon i wysyła pokwitowanie. Do zrobienia zakupów potrzebny jest smartfon i bezpłatna aplikacja Amazon Go.

Amazon przedstawił swój projekt Amazon Go w grudniu zeszłego roku, mówiąc, że planuje otworzyć sklep na początku tego roku. Jednak firma spotkała się z trudnościami technicznymi i odłożyła uruchomienie placówki, aby usunąć błędy. Sklep nie mógł obsłużyć klientów umieszczających rzeczy na niewłaściwych półkach, pojawiały się także problemy, gdy w sklepie było dużo klientów.

Jak mówi anonimowa osoba, z którą rozmawiał serwis esmmagazine.com, obecnie wyzwania nadal pozostały, ale technologia Just Walk Out znacznie się poprawiła. Pewnym symptomem, że projekt jest niemal gotowy może być także to, zatrudnienie w zespole Amazon Go przesunęło się z inżynierów i naukowców potrzebnych do udoskonalenia platformy na kierowników budowy i sprzedawców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,81

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane