REKLAMA
REKLAMA

Cena i bezpieczeństwo najważniejsze dla polskiego klienta sklepów internetowych

Autor: www.dlahandlu.pl 12 września 2012 10:31

Cena produktu jest wciąż bardzo ważna dla polskich konsumentów. Nie jest ona jednak jedynym kryterium decydującym o sfinalizowaniu transakcji. Dla kupujących liczą się również aspekty związane z bezpieczeństwem – przede wszystkim gwarancja zwrotu pieniędzy. Ma to szczególne zastosowanie w Polsce, która ma najniższy wskaźnik zaufania społecznego. Klienci zwracają uwagę na profesjonalny wygląd strony internetowej, właściwe opisy produktów, regulamin oraz opinie innych klientów. Sukces natomiast odnoszą te firmy, którym uda się zintegrować wszystkie elementy - czytamy w raporcie Trusted Shops na temat sprzedaży internetowej w Europie.

REKLAMA

Właściciele e-biznesów, którzy planują rozszerzenie działalności na inne rynki powinni przyjrzeć się w jaki sposób konsumenci w danym kraju najczęściej trafiają do sklepów internetowych. Dla przykładu, według badań Trusted Shops, Hiszpanie i Polacy lubią porównywać oraz bardzo często kierują się rekomendacjami innych osób. Niemcy, z kolei, są bardziej konserwatywni - kochają to, co znane. Dla konsumentów z tego kraju najczęstszym kryterium wyboru sklepu jest znajomość marki oraz wcześniejsze doświadczenia. Podobnie Brytyjczycy i Francuzi stawiają na sprawdzone rozwiązania. 

Sklepy internetowe, które odniosły już sukces na lokalnym rynku, często napotykają liczne bariery związane z handlem transgranicznym. - Weźmy na przykład polskiego przedsiębiorcę. Po pierwsze, rozwinięte rynki e-commerce mają wyższe ceny, co oznacza znacznie większy wkład inwestycyjny.
Po drugie, gdy przyjrzymy się cyfrom, handel transgraniczny w Europie jest wciąż znikomy. Sporym wyzwaniem jest również przekonanie kupujących z innych krajów do polskiego sklepu. Jednocześnie mamy przykłady firm z Polski, które dostosowały się do lokalnych rynków i odniosły ogromny sukces np. oponeo, chocolissimo. Natomiast u nas świetne wyniki notują takie sklepy jak Redcoon czy Conrad, które są firmami niemieckimi, ale większość polskich klientów uznaje je za polskie - czytamy w badaniu.

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 13077

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA