Certyfikat Euro-Label potwierdza uczciwość e-sklepów

Autor: dlahandlu.pl/pr 22 lutego 2011 09:37

Według badań serwisu Sklepy24.pl aż 67 proc. Polaków boi się kupować w e-sklepach. Ten niepokojący wynik jest rezultatem coraz częstszych oszustw i prowadzenia nielegalnych działalności w internecie. Polak wydaje średnio 146 zł miesięcznie na zakupy w sklepach internetowych. Handel elektroniczny to najszybciej rozwijająca się branża w europie i zarazem największa kolebka oszustów żerujących na naiwności konsumentów.

Serwis internetowy Jakkupować.pl, który ułatwia robienie zakupów, od stycznia 2011 r. informuje także o sklepach posiadającyh elektroniczny certyfikat Euro-Label.
Głównym celem serwisu jest doradzanie konsumentom w podejmowaniu decyzji podczas zakupów tradycyjnych oraz internetowych. Od początku tego roku, na portalu można dowiedzieć się o sklepach posiadających symbol Euro-Label, który świadczy o tym, że warunki sprzedaży są zgodne z prawem i zrozumiałe dla konsumentów, a sprzedawca respektuje przepisy konsumenckie i stosuje kodeks dobrych praktyk handlowych. Klient certyfikowanych sklepów ma pewność, że produkt będzie dostarczony zgodnie z zamówieniem, natomiast w przypadku nieprawidłowości w transakcji może skorzystać z procedury rozpatrywania skargi, którą świadczy Jednostka Certyfikująca w ramach pozasądowego rozpatrywania sporów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,85

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane