Czeski Netretail walczy o polskiego konsumenta

Autor: wyborcza.biz 11 listopada 2012 12:28

Wyobraźnię Polaków rozpala oczekiwany debiut polskiej wersji sklepu Amazon.com. Tymczasem od kilku lat nad Wisłą coraz śmielej poczyna sobie czeska firma Netretail. Należący do niej sklep Mall.pl zakończy ten rok z obrotami na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych - pisze wyborcza.biz

Historia Netretail zaczęła się w 2000 r., kiedy jeszcze jako sklep Bilezbozi.cz zaczął sprzedawać tzw. biały sprzęt AGD, czyli kuchenki mikrofalowe, pralki, lodówki itp. Już w pierwszym roku działalności obroty przekroczyły milion euro, a zatrudnienie - 100 osób. Sklep zaczął wchodzić na kolejne rynki: Słowacja, Polska, potem Węgry. 

Za konkurencję dla swego polskiego sklepu Ond ej Fryc, współzałożyciel czeskiej spółki Netretail, uważa zarówno Merlin.pl, jak i Allegro.pl, choć z tym ostatnim serwisem jest już w jednej grupie kapitałowej.  Fryc nie zgadza się z analitykami, którzy uważają, że polski rynek e-handlu zbliża się do nasycenia. Według firmy PMR w zeszłym roku Polacy wydali na zakupy w sieci 17,9 mld zł, czyli o 14,8 proc. więcej niż w 2010 r. Jednak w tym roku dynamika ma być mniejsza. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane