Deloitte: Nowe przepisy ułatwią e-sklepom ekspansję zagraniczną

Autor: www.dlahandlu.pl 1 marca 2012 12:22

Zdaniem ekspertów Deloitte handel transgraniczny stanowi dla przedsiębiorców bodziec do rozszerzania bazy klientów oraz wejścia na nowe rynki. Według danych KE, obecnie tylko 21 proc. sklepów internetowych UE realizuje sprzedaż transgraniczną, a tylko 4 proc. ze sprzedawców realizujących zamówienia transgraniczne prowadzi handel z 10 państwami UE lub wiecej. Nowa dyrektywa ma to zmienić.

Jak pokazuje analiza przygotowana przez KE,  średnio tylko w 39 proc. przypadków było możliwe złożenie zamówienia w sklepie internetowym, który nie był zlokalizowany w kraju zamieszkania konsumenta, 61 proc. zamówień nie doszło do skutku ponieważ sprzedawca odmawia sprzedaży do kraju konsumenta albo z innych powodów.

Jak już pisaliśmy, nowe przepisy ułatwią m.in. sklepom internetowym  pozyskanie klientów poza granicami naszego kraju. - Celem regulatora, którym jest Komisja Europejska, jest pobudzenie europejskiej gospodarki do wzrostu, poprzez wykorzystanie potencjału handlu internetowego. Dyrektywa w proponowanym kształcie jest aktem prawnym o charakterze harmonizacyjnym, w praktyce jednak ujednolici zasady prowadzenia sprzedaży produktów i usług w Internecie we wszystkich krajach należących do Wspólnoty. Dodatkowo, nowe przepisy mają na celu zwiększenie zaufania konsumentów do zakupów w sieci poprzez powiększenie ochrony ich praw - powiedziała Anna Ostrowska Tomańska, adwokat w Kancelarii Prawnej Deloitte Legal.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane