Dostawca platform zakupowych zadebiutuje na NewConnect

Autor: www.dlahandlu.pl 29 października 2012 11:56

Wrocławska firma Logintrade dostarczająca dedykowane platformy zakupowe wspierające komunikację pomiędzy kupującymi oraz dostawcami zamierza do końca stycznia 2013 r zadebiutować na rynku NewConnect. Debiut poprzedzi prywatna oferta akcji o wartości do 700 tys. zł, którą zaplanowano na początek grudnia br.

Logintrade poprzez swoje platformy zakupowe skupia ponad 25 tys. sprzedających i 1,2 tys. kupujących z 324 branż. Klientami Logintrade są m.in. Bakoma, ING, Cognor, Forte, Grupa Barlinek, Grupa Impel, Grupa JSW, Grupa Kęty, Grupa Kopex, Grupa Rovese, Jeronimo Martins Dystrybucja, Neuca, Pfleiderer Grajewo, czy Rafako.

Logintrade to nie tylko dedykowane zaawansowane oprogramowanie do zarządzania zakupami. To przede wszystkim sieć umożliwiająca transakcje i wymianę informacji oraz know how o obszarze zakupów.

Logintrade zakłada, że w 2012 r. osiągnie 1,3 mln zł przychodów i 280 tys. zł zysku netto, w 2013 r. wypracuje odpowiednio 1,85 mln zł i 370 tys. zł a w 2014 r. 2,95 mln zł i 590 tys. zł.

- Perspektywy dla usług e-procurement są bardzo dobre. O tym jak dynamicznie rozwija się ten rynek świadczą statystyki. Szacujemy, że w 2012 r. liczba elektronicznych postępowań zakupowych obsługiwanych przez nasz system wyniesie ok. 40 tys., a całkowita liczba wdrożonych platform w Polsce przekroczy 100. Dla porównania w 2009 r. tylko kilka firm zdecydowało się na tego typu rozwiązanie. Szybko rosnąca popularność platform zakupowych wynika z nieustannej chęci firm do optymalizowania procesów biznesowych i obniżania kosztów. Jest to szczególnie ważne w okresie kryzysu, który dotknął niemal wszystkie branże działalności gospodarczej. W tej sytuacji kluczowe jest zapewnienie maksymalnej efektywności każdego z etapów procesów biznesowych. Dla firm, w których zakupy stanowią istotną część kosztów, platformy zakupowe Logintrade to szansa na ich znaczącą redukcję - dodaje Michał Szlachcic, wiceprezes Logintrade.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane