Dropshipping - nowy model sprzedaży przez internet

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 13 września 2012 12:40

Firma Profit Plus (właściciel marki elektroniki użytkowej Dignity) została prekursorem zastosowania w Polsce dropshippingu. Firma korzysta z modelu logistycznego sprzedaży przez internet polegającego na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. Rola sklepu internetowego w tym modelu sprowadza się do zbierania zamówień i przesyłanie ich do dostawcy, który realizuje wysyłkę towaru do klienta.

Podobnie jak w przypadku całego handlu detalicznego, sprzedawca osiąga zysk z różnicy pomiędzy ceną hurtową a detaliczną.
Jak informuje firma, w tym przypadku nie potrzeba produktów, magazynu czy pracowników, wystarczy jedynie komputer i internet.

Aby niskie ceny były dostępne tylko dla hurtowników, a nie dla detalistów, firma Profit Plus udostępnia je jedynie dla osób posiadających działalność gospodarczą.

Hurtownik sprzedawać może samodzielnie przez Allegro, E-Bay, czy własny sklep internetowy lub też pozyskać partnerów, którzy sprzedawać będą za niego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kamila 2014-08-07 17:11:44

  Model sprzedaży już nie taki nowy :-)

  Szczególnie w ostatnich miesiącach stał się bardzo popularny wśród nowo powstających sklepów internetowych. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie edropshipping.info

 • j 2013-10-22 14:54:50

  dropshipping zajmuje sie w UK od 2001... jaka to nowosc?

 • Anna Kępa 2013-07-02 16:16:12

  dignity = porazka

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane