E-handel: Branża spożywcza liczy na duży progres

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 5 września 2011 12:38

Jak wynika z raportu e-commerce firmy Internet Standard, aż 69,2 proc. sklepów internetowych nie odczuło spowolnienia gospodarczego, a 100 proc. prognozuje dalszy wzrost sprzedaży. Na duży progres liczy także branża spożywcza, dostrzegająca w Internecie dochodowy kanał sprzedaży.

W takim kierunku podąża spółka Zakupy Do Domu, która po sukcesie w Poznaniu planuje rozszerzenie działalności na cały kraj.

W 2010 roku w polskiej sieci było 250 e-delikatesów, a wartość rynku szacowano na 175 milionów złotych. Zgodnie z prognozami, bieżący rok to wzrost o kolejne 24 proc. Na chwile obecną, realizowanych jest miesięcznie od 60 do 80 tys. zamówień produktów spożywczych. Cenimy sobie komfort, wygodę i oszczędność czasu. - Dzięki internetowej sprzedaży produktów spożywczych każdy może zaoszczędzić swój czas. Nie przeszkadzają nam wtedy kolejki do kasy czy trudności z parkowaniem - przekonuje Tomasz Krobski, Prezes Zarządu Zakupy Do Domu Sp. z.o.o.

Dotychczas, najczęstszymi obawami przy tego typu zakupach była terminowość dostaw oraz warunki przewożenia świeżych produktów. - Wykorzystujemy tylko sprawdzonych dostawców gwarantujących samochody chłodnicze. Dużą wagę przywiązujemy także do czasu realizacji zamówienia, który nie przekracza 6 godzin. Takim podejściem do klienta oraz dużym asortymentem przekonaliśmy Wielkopolan - dodaje T. Krobski.

W związku z sukcesem w Poznaniu, spółka zakupydodomu.pl zamierza rozszerzyć obszar działalności na cały kraj. - Planujemy do końca roku pozyskać kontrahentów(franczyzobiorców) z największych aglomeracji. Obecnie prowadzimy już rozmowy z kilkoma sklepami zainteresowanymi rozszerzeniem zakresu swojej działalności na sprzedaż przez Internet - mówi T. Krobski.
Kolejnym planowanym krokiem ma być rozpoczęcie współpracy z franczyzobiorcami z małych i średnich miast

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,99

  • Śr

    1,48

  • Min

    0,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5082

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane