E-sklepy nie gotowe na nowe przepisy o RODO. Grożą im milionowe kary

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 6 marca 2018 10:26

Tylko co dwudziesty z 29 tys. e-sklepów jest dostosowany do nowych regulacji o ochronie danych osobowych, czyli tzw. RODO. Spóźnialscy ryzykują: mogą dostać karę do 20 mln euro – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Za niespełna trzy miesiące – 25 maja – zacznie obowiązywać w Polsce RODO, czyli nowe unijne regulacje o ochronie danych osobowych. Przedsiębiorcy mają obowiązek zabezpieczyć te dane przed dostępem osób nieupoważnionych. W branży e-commerce pełną gotowością do spełnienia tego wymogu może się pochwalić – jak szacują specjaliści ds. ochrony danych osobowych – mniej niż 1,5 tys. sklepów internetowych.

Według badań PwC zaledwie 3 proc. przedsiębiorstw w Polsce ocenia, że jest w pełni przygotowanych do nowych wymogów. Połowa przyznaje, że w 30 proc., a jedna piąta deklaruje, że jeszcze w ogóle nie zaczęła przygotowań.

Najlepsza sytuacja – jak wynika z rozmów DGP ze sklepami internetowymi – jest w dużych i międzynarodowych e-sklepach. Zapewniają one, że już się dostosowały do nowych przepisów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tomaszydło 2018-03-06 15:15:02

  W każdym normalnym kraju urzędnicy pomagają wdrażać wymyślone przez siebie przepisy . U nas od razu milionowe kary.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,19

 • Min

  3,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane