Ekspert: Jeśli ktoś prowadzi e-sklep niedostosowany do mobile, powinien zmienić branżę

Autor: dlahandlu.pl 20 stycznia 2017 12:05

- Naprawdę dużo sklepów, a właściwie osób nimi zarządzających pozostaje odpornymi na wiedzę. Tyle się mówi o m-commerce, o multichannelingu, a nadal wiele sklepów jest niedostosowanych do obsługi na urządzeniach przenośnych. Oczywiście nikogo nie można zmusić do tego, żeby zarabiał więcej, ale tracić z powodu takich zaniedbań to po prostu wstyd. Jeśli ktoś w 2017 roku prowadzi sklep internetowy, który nie jest dostosowany do smartfonów, powinien się zastanowić, czy jest we właściwej branży - uważa Marek Molicki, menedżer regionalny z Gemiusa.

– Nadal również omnichannel pozostaje bardziej buzzwordem odmienianym przez wszystkie przypadki – co, swoją drogą, też jest śmieszne – w czasie konferencji branżowych niż faktem, którego możemy doświadczyć. Last but not least – odnoszę wrażenie, że w wielu sklepach analityka internetowa dopiero jest odkrywana. To jednak szerszy problem, najzwyczajniej brakuje specjalistów i nic nie wskazuje na to, żeby miało ich zacząć szybko przybywać – mówi ekspert.

– Rok 2017 będzie kontynuacją tego, co działo się w 2016 roku, czyli: coraz istotniejszy m-commerce, coraz istotniejszy multichanneling, coraz ważniejsza automatyzacja marketingu i umiejętność wyciągania właściwych wniosków z danych, których ciągle przybywa. Warto przy okazji również wspomnieć o chatbotach, których rola w obsłudze klienta będzie rosnąć. W ogóle AI będzie miało coraz większe znaczenie w e-commerce, dzięki czemu klienci będą obsługiwani lepiej i szybciej, a sklepy będą oszczędzały na etatach. To oczywiście jest gorsza wiadomość dla części zatrudnionych, którzy mogą w przyszłości stanąć przed koniecznością przekwalifikowania się – dotyczy to specjalistów od marketingu, logistyki oraz wspomnianej obsługi klienta – dodaje Marek Molicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    4,77

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane