eMAG, jeden z największych e-sklepów w regionie, wynajął magazyn w P3 Błonie

Property News 16 listopada 2017 10:38

P3 kontynuuje rozbudowę parku logistycznego P3 Błonie na przedmieściach Warszawy. Gigant e-commerce firma eMAG (dawniej Agito.pl), wynajęła aż 33 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, która powstanie w ramach trzeciej fazy budowy budynku numer 16. Nowy obiekt jest prawie trzykrotnie większy w porównaniu do powierzchni dotychczas zajmowanej przez eMAG w P3 Błonie.

eMAG jest jednym z największych wielobranżowych sklepów internetowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Firma powstała 16 lat temu i obecnie oferuje ponad 250,000 produktów od ponad 1000 różnych marek, które są dystrybuowane – w Polsce, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od 2012 roku jest częścią międzynarodowej firmy Naspers, jednej z największych marek e-commerce na świecie. Współpraca między P3 i eMAG rozwija się również w Rumunii, gdzie firma wynajmuje obecnie niemal 100,000 m2 powierzchni magazynowej w parku P3 Bucharest.

- Wraz z upływem czasu zwiększyło się nasze zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową w wyniku czego poszukiwaliśmy nowego obiektu dostosowanego do obsługi całego sklepu internetowego. Dotychczas wynajmowaliśmy dużo mniejszą powierzchnię, również w P3 Błonie. Park jest dla nas atrakcyjny ze względu na dobrą lokalizację umożliwiająca sprawną dostawę w każdą część Polski. Wysoka jakość świadczonych przez P3 usług razem z elastycznymi warunkami zaproponowanymi przez P3 były kluczowe przy podejmowaniu decyzji o kontynuacji współpracy - mówi Tomasz Habigier, Operations Manager w eMAG w Polsce.

Inwestycja P3 w Błoniu rozwija się w ekspresowym tempie. Jesienią ubiegłego roku P3 rozpoczęło pierwszą fazę rozbudowy budynku numer 16, a niecały rok później rusza jej trzeci etap. Według raportów rynkowych dwie zakończone fazy rozbudowy (o łącznej powierzchni 47,000 mkw.) są największą inwestycją magazynową oddaną do użytku w Polsce, w pierwszej połowie 2017 r. Całkowita docelowa powierzchnia obiektu wyniesie 80,000 mkw.

W magazynie powstającym dla eMAG, zostaną zastosowane te same udogodnienia, co w poprzednich dwóch fazach budynku nr 16. Będą to rozwiązania ekologiczne w postaci paneli izolacyjnych, paneli słonecznych do ogrzewania wody użytkowej oraz oświetlenie LED. Powierzchnia zostanie oddana do użytku w I kwartale 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane