Fachowcy.pl zarobią na przyłączaniu się do wielkich dostaw dla sieci handlowych

Autor: portalspozywczy.pl / gpwinfostrefa.pl 2 kwietnia 2012 09:55

Fachowcy.pl zarobią na przyłączaniu się do wielkich dostaw dla sieci handlowych

Notowana na NewConnect spółka Fachowcy pozyskała inwestorów. W ramach umowy wyemituje akcje i przejmie za nie firmę Mr House Europe SA. Poszerzy ofertę o usługi nowej spółki tzn. o oferowanie przedsiębiorcom możliwość uczestniczenia w zakupach wielko-wolumentowych organizowanych przez duże sieci handlowe, z którymi współpracuje Mr House.

- Celem wprowadzenia nowej usługi jest zbudowanie kompetencji serwisu www.fachowcy.pl w zakresie hurtowego obrotu towarami B2B oraz utworzenia relacji handlowych pozwalających na zbudowanie usług grupy zakupowej. Firmom zarejestrowanym w serwisie www.fachowcy.pl, spółka oferować będzie możliwość zakupu interesujących ich towarów, po najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku. Spółka nie wyklucza również sytuacji, iż w ramach realizacji przedmiotowej strategii będą prowadzone kolejne akwizycje - czytamy w komunikacie.

29 marca 2012 roku spółka Fachowcy.pl zawarła z ProxyAd SA z siedzibą w Warszawie, Mr House Europe S.A. z siedzibą w Warszawie oraz XTO Capital Ltd. z siedzibą w Londynie umowę inwestycyjną na mocy której zobowiązała się do nabycia od XTO Capital Ltd., 100 proc. akcji spółki Mr House Europe SA za łączną cenę 4,7 mln zł oraz zwołania wraz ze znaczącym akcjonariuszem - ProxyAd SA, WZA w celu powzięcia uchwały o emisji 6.305.730 akcji na okaziciela, natomiast XTO Capital Ltd. zobowiązało się do objęcia nowo wyemitowanych 6.305.730 akcji za kwotę 0,75 zł (siedemdziesiąt pięć groszy) za każdą poszczególną akcję.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    8,15

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane