Fresh-Boxy remedium na zakaz handlu w niedziele?

Autor: dlahandlu.pl 5 grudnia 2017 13:12

Fresh-Boxy remedium na zakaz handlu w niedziele? fot. materiały prasowe

Sejm przegłosował ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, natomiast pełny zakaz zostanie wprowadzony od 2020 r. Jak poradzą sobie handlowcy, i co na to Polacy? Czy Fresh-Boxy sprawią, że zakaz handlu w niedzielę będzie dla konsumentów mniej uciążliwy?

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje już w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Czas na Polskę, co z pewnością nie spodoba się wielu konsumentom oraz właścicielom sklepów. W przyjętej ustawie nie znalazł się jednak zakaz prowadzenia sklepów internetowych w zakazane dni, co sprawi, iż społeczeństwo i tak będzie robiło zakupy, ale przez internet. Największym wzrostem będzie cieszyć się sfera e-grocery – zakupy artykułów spożywczych, żywności w sklepach internetowych. Jednak co zrobić z kosztownymi dostawami kurierskimi żywności do domu klienta, które są czasochłonne i wymagają dużych nakładów logistycznych? Modern-Expo znalazło rozwiązanie, które może zrewolucjonizować internetowy handel żywnością w Polsce i sprawić, że zakaz handlu w niedzielę może spowodować wzrost e-grocery nawet o kilkadziesiąt procent.

- Nowością produkcyjną Modern-Expo jest Fresh-Box, autorski terminal paczkowy, punkt nadania i odbioru przesyłek z funkcją chłodzenia i mrożenia, który stanowi przełom w zakresie dostarczania towarów. To rozwiązanie, które jest odpowiedzią na zmieniający się styl życia potencjalnego konsumenta, zapracowanego i zabieganego, które pozwoli odbierać zakupy o każdej porze w wybranym przez siebie miejscu, z zachowaniem pełnej świeżości i walorów odżywczych. Fresh-Box z funkcją chłodzenia/mrożenia jest unikalnym innowacyjnym rozwiązaniem na skalę światową i już dziś cieszy się zainteresowaniem ze strony operatorów handlowych, firm logistycznych, operatorów pocztowych, którzy widzą w nim ogromny potencjał – mówi Piotr Kraśnicki, dyrektor sprzedaży Modern-Expo S.A.

Dla kupującego to przede wszystkim łatwość i szybkość zrobienia zakupów przez wykorzystanie aplikacji mobilnej oraz uniknięcie kolejek i zamkniętych sklepów w niedzielę. Korzystanie z Fresh-Boxów niweluje straty czasu na wyszukiwanie towarów na półkach sklepowych, eliminuje dostawy kurierskie podczas nieobecności klienta, daje możliwość odbioru towarów spożywczych w każdym wybranym miejscu i czasie, a także umożliwia przechowywanie artykułów spożywczych w odpowiednich temperaturach – zamrożonych, schłodzonych tak, aby zachowały wartości odżywcze.
Gdzie można umieścić Fresh-Box? Fresh-Box jest rozwiązaniem „tuż za drzwiami”. Może znajdować się zarówno w pomieszczeniu – sklepu, budynku mieszkalnego, apartamentowca, biurowca etc., jak i na zewnątrz – na podwórku osiedla zamkniętego, obok sklepu, przy największych firmach czy instytucjach. Można go umieścić wszędzie, a możliwość korzystania z dostaw za pomocą Fresh-Boxa może mieć kilka operatorów handlowych na raz.

 • kris 2017-12-09 15:23:12

  Dla sklepow to rozwiazanie idealne. Nawet jak czesc handlowa bedzie w swieta nieczynna to pracownicy zaplecza moga dorzucac produkty do freshboxa ktore tego samego dnia ktos kupil przez infernet.

 • Tomek 2017-12-08 07:37:49

  Sam pomysl freshboxow jest bardzo ciekawy i chetnie zobaczylbym go w praktyce. Mam nadzieje, ze znajda sie sieci ktore zdecyduja sie na wdrozenie bo to moze byc strzal w dziesiatke!

 • Linde 2017-12-06 16:19:06

  Markety nie będą stratne, już pewnie analizują wiele sposób na zniwelowanie sobie niedzielnych strat. I pewnie wyjdą na swoje

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  0,59

 • Śr

  0,31

 • Min

  0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane