Gemius: Najwięcej internautów przeglądających strony o e-commerce pochodzi ze wsi

Autor: www.dlahandlu.pl 31 października 2013 11:25

Zdaniem Mateusza Gordona, eksperta Gemiusa od handlu internetowego, przyjęło się sądzić, że im większa aglomeracja, tym dynamika kupujących jest większa. To nie zawsze prawda. - Musimy pamiętać, że Internet sprawia, że towary stają się bardziej dostępne. Zdobycie ich staje się łatwiejsze, a przez to pośrednio i bezpośrednio, tańsze. W Polsce najwięcej internautów przeglądających strony o e-commerce (także e-sklepy) pochodzi ze wsi. Jest to ponad 5,5 mln internautów spośród ponad 16 mln. odwiedzających witryny o e-commerce - wyjaśnia nasz rozmówca.

Zdaniem eksperta firmy Gemius, pierwszymi w kolejce do internetowych sklepów spożywczych będą ci mieszkańcy małych miast i wsi, którzy są świadomymi użytkownikami internetu. Takich mieszkańców nie trzeba przekonywać. - Na drugim biegunie widziałbym mieszkańców wsi np. z terenów po PGR-owskich, niewykształconych i niekorzystających z Internetu. Ich też nie ma po co namawiać, bo z góry takie działanie jest skazane na porażkę - wskazuje Mateusz Gordon.

W rozwoju e-handlu na prowincji podstawowym problemem jest koszt i terminy dostawy, które utrudniają zakupy, a w niektórych sytuacjach je uniemożliwia. Konsumenci w mniejszych miejscowościach wiedzą jednak, że w internecie można kupić wiele rzeczy taniej i bez konieczności dojeżdżania do dużego miasta.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5323

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane