GlobalData: Amazon podbija brytyjski rynek online

Autor: dlahandlu.pl 16 kwietnia 2018 15:17

Amazon jest obecnie piątym największym graczem w brytyjskim handlu detalicznym, a jego przychody wciąż rosną w szybkim tempie. Według firmy GlobalData na każde 100 funtów wydanych w segmencie sprzedaży detalicznej w 2017 roku na Amazon przypadało ponad 4 funty.

Szacuje się, że przychody internetowego giganta wzrosły o 22,5 proc. w 2017 roku, w porównaniu z łącznymi wydatkami online rosnącymi o 8,4 proc. Firma zabiera rynek swoim brytyjskim konkurentom, a według prognoz jej udział w brytyjskim rynku online w 2017 r. wyniósł 33,5 proc., wobec 29,6 proc. w 2016 r.

- Amazon wznosi się w górę w brytyjskim handlu detalicznym. Biorąc pod uwagę po pierwsze to, że sprzedaje nieistotne przedmioty w porównaniu do sklepów spożywczych, które żyją ze sprzedaży produktów niezbędnych, a po drugie, że nie ma żadnych fizycznych sklepów w Wielkiej Brytanii, jego dominacja na rynku detalicznym jest dowodem na to, jak innowacyjny jest Amazon i jak potrafi zaspokajać potrzeby konsumentów w zakresie zarówno asortymentu, jak i wrażeń zakupowych – mówi Sofie Willmott, starszy analityk ds. Handlu detalicznego w GlobalData.

Fenomenalne wyniki sprzedaży Amazona oraz prognozowane ograniczenie wzrostu wydatków w ciągu najbliższych pięciu lat spowodują, że brytyjscy detaliści chętnie zwiększą sprzedaż online, korzystając z szybko rosnącego kanału sprzedaży.

- Konieczne jest, aby detaliści nadal starali się przyciągać kupujących do swoich witryn, poprzez oferowanie  ekskluzywnych produktów lub nagród w programach lojalnościowych- dodaje Sofie Willmott.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane