Google: Rosną ceny reklam w internecie, walka z nieuczciwością skuteczna

Autor: PAP 1 grudnia 2017 14:37

Google poinformowało, że rosną ceny reklam nabywanych za pośrednictwem należącego do firmy systemu sprzedaży. Odnotowany wzrost to perspektywa minionych trzech tygodni. Google wiąże go z wdrożeniem tzw. "Ads.txt" - mechanizmu wspierającego przejrzystość systemu reklamowego.

Mechanizm "Ads.txt" pozwala wydawcom internetowym sprawować kontrolę nad tym, kto wykupuje ich przestrzeń reklamową. Dzięki temu, właściciele powierzchni reklamowej w internecie mogą wyeliminować fałszywe bądź złośliwe reklamy.

Informacje podane przez Google są dobrą wiadomością dla wydawców treści internetowych. Wielu z nich uległo przekonaniu, że wartość sprzedaży reklam w ich przestrzeni zmalała poprzez działalność cyberprzestępców. Dobrym przykładem takich działań jest fałszywa kampania reklamowa Roleksa, która zaniżyła przychody dla firmy oraz spowodowała spadek sprzedaży jej produktów.

Przeczytaj także:

Jak powiedziała szefowa działu globalnej strategii w Google, Pooja Kapoor, "spodziewamy się wzrostu cen w związku z odcięciem możliwości wykupowania przestrzeni reklamowych przez nieuprawnione podmioty". Jej zdaniem, wzrostu przychodów z reklam będą doświadczać również inni wydawcy, w miarę, jak stosowanie mechanizmu "Ads.txt" będzie się upowszechniało.

Dla marketingowców planujących kampanie reklamowe w internecie oznacza to zwiększenie cen powierzchni reklamowej, ale również pewność, że ich działania będą wolne od ryzyka związanego z aktywnością cyberprzestępców, która mogłaby np. prowadzić do wyświetlania reklam na fałszywych stronach internetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kasjan 2017-12-05 12:15:33

  Włąsnie gdzieś już o tym czytałem , myślę , że to i tak i tak wyjdzie na maly minus przynajmniej na początku. Wg social media manager reklamy juz drożały, a teraz kampanie reklamowe mają byc jeszcze droższe ? W zamian za bezpieczeństwo, no fajnie ale myślę że to za mało ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane