Google: Rosną ceny reklam w internecie, walka z nieuczciwością skuteczna

Autor: PAP 1 grudnia 2017 14:37

Google poinformowało, że rosną ceny reklam nabywanych za pośrednictwem należącego do firmy systemu sprzedaży. Odnotowany wzrost to perspektywa minionych trzech tygodni. Google wiąże go z wdrożeniem tzw. "Ads.txt" - mechanizmu wspierającego przejrzystość systemu reklamowego.

Mechanizm "Ads.txt" pozwala wydawcom internetowym sprawować kontrolę nad tym, kto wykupuje ich przestrzeń reklamową. Dzięki temu, właściciele powierzchni reklamowej w internecie mogą wyeliminować fałszywe bądź złośliwe reklamy.

Informacje podane przez Google są dobrą wiadomością dla wydawców treści internetowych. Wielu z nich uległo przekonaniu, że wartość sprzedaży reklam w ich przestrzeni zmalała poprzez działalność cyberprzestępców. Dobrym przykładem takich działań jest fałszywa kampania reklamowa Roleksa, która zaniżyła przychody dla firmy oraz spowodowała spadek sprzedaży jej produktów.

Jak powiedziała szefowa działu globalnej strategii w Google, Pooja Kapoor, "spodziewamy się wzrostu cen w związku z odcięciem możliwości wykupowania przestrzeni reklamowych przez nieuprawnione podmioty". Jej zdaniem, wzrostu przychodów z reklam będą doświadczać również inni wydawcy, w miarę, jak stosowanie mechanizmu "Ads.txt" będzie się upowszechniało.

Dla marketingowców planujących kampanie reklamowe w internecie oznacza to zwiększenie cen powierzchni reklamowej, ale również pewność, że ich działania będą wolne od ryzyka związanego z aktywnością cyberprzestępców, która mogłaby np. prowadzić do wyświetlania reklam na fałszywych stronach internetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kasjan 2017-12-05 12:15:33

    Włąsnie gdzieś już o tym czytałem , myślę , że to i tak i tak wyjdzie na maly minus przynajmniej na początku. Wg social media manager reklamy juz drożały, a teraz kampanie reklamowe mają byc jeszcze droższe ? W zamian za bezpieczeństwo, no fajnie ale myślę że to za mało ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane