Groupon będzie mieć konkurencję, grupy mediowe wchodzą w zakupy grupowe

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 16 maja 2011 09:35

Uruchomienie swojego serwisu zakupów grupowych Ruszaj.pl w przyszłym tygodniu zapowiedziała Grupa O2, piąty co do wielkości portal w internecie. Na początek pojawią się w nim oferty z Warszawy, a potem z kolejnych miast. Decyzję o wejściu w ten segment e-commerce podjęła też Agora, która w najbliższym czasie zacznie walkę o rynek z serwisem HappyDay.pl. Strona już działa i można na niej wpisywać swój adres e-mail, by potem otrzymywać oferty. Spółka nie ujawnia na razie szczegółów - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Zainteresowanie rynkiem zakupów grupowych wyraża też Onet.pl, największy portal w internecie. Łukasz Wejchert, prezes spółki, zapowiedział, że może wejść w ten segment z własnym projektem lub po przejęciu któregoś z istniejących na rynku.

Niewykluczone, że portal dogada się w tej sprawie z Gruperem, drugim pod względem liczby użytkowników serwisem na polskim rynku, działającym w 26 miastach. Na koniec ubiegłego roku, po dziewięciu miesiącach od startu, osiągnął rentowność przy 4 mln zł przychodów. 10 proc. ma w nim wydawca dzienników regionalnych Polskapresse, ale czterej udziałowcy i założyciele ujawnili „DGP", że szukają partnerów gotowych do dalszych inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,29

  • Śr

    1,65

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane