Grupa Empik za 12 mln zł kupiła 70 proc. akcji w księgarni internetowej

Autor: ISB 2 sierpnia 2011 11:18

Grupa NFI Empik Media & Fashion kupiła 70 proc. akcji specjalizującej się w sprzedaży podręczników księgarni internetowej Gandalf. Za pakiet kontrolny spółki zapłacono 12,0 mln zł.

"W dniu 1 sierpnia 2011 r., weszła w życie umowa inwestycyjna pomiędzy NFI Empik Media & Fashion a akcjonariuszami Gandalf Sp. z o.o. Na mocy umowy inwestycyjnej, od dotychczasowych akcjonariuszy Gandalf, EMF nabywa pakiet kontrolny 70% udziałów Spółki, za łączną kwotę 12,0 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Gandalf będzie operacyjnie funkcjonować w ramach E-commerce Services, wchodzącej w skład Grupy Empik (poza Gandalf - w portfolio ECS - znajdują się witryny internetowe empik.com i smyk.com).

Empik poinformował także, że Gandalf jest jedną z najbardziej uznanych księgarni internetowych w Polsce, jak również zdecydowanym liderem w dystrybucji podręczników szkolnych w internecie, z ofertą ponad 180 tys. produktów i rocznymi obrotami na poziomie 21 mln zł. Natomiast cały rynek podręczników w Polsce jest wart ok. 1 mld zł.

"Dzięki nabyciu księgarni Gandalf, której istotną część działalności stanowi dystrybucja podręczników - EMF/Empik zbuduje swoją pozycję na tym rynku. Dotychczas udział podręczników w sprzedaży Empiku był minimalny. Warto podkreślić, że rynek podręczników w Polsce ma wartość 1 mld zł i w ostatnich latach rósł systematycznie, zarówno ze względu na liczbę wydawanych tytułów, wielkość nakładów, jak również przychody ze sprzedaży. Dlatego zdecydowanie chcemy w nim partycypować" - powiedział prezes EM&F Maciej Szymański, cytowany w komunikacie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane