REKLAMA
REKLAMA

Handlując w internecie, nie można być anonimowym

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 16 sierpnia 2011 09:37

Przedsiębiorca, otwierając sklep internetowy, powinien umieścić na swojej stronie internetowej informacje o: nazwie firmy, NIP oraz siedzibie i adresie. Musi też być tam wywieszony regulamin sklepu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA
Obowiązujące ustawy, w szczególności: ustawa z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, ustawa z 15 września 2000 r. - Kodeks spółek handlowych czy ustawa z 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną, nakładają na przedsiębiorców prowadzących działalność w internecie wiele obowiązków informacyjnych.

Trzeba wskazać, że każdy przedsiębiorca, bez względu na formę prowadzenia działalności gospodarczej, powinien umieścić na swojej stronie internetowej co najmniej informacje o: swojej firmie (nazwie), NIP oraz siedzibie i adresie. Dodatkowe wymagania postawione są przed spółkami handlowymi (spółką komandytowo-akcyjną, spółką z o.o. oraz spółką akcyjną) - czytamy w "DGP".

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną wskazuje na kolejne informacje, jakie należy zamieścić na stronach sklepu internetowego. Należy do nich m.in. regulamin sklepu.


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 12382

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 999781

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 664

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA