REKLAMA
REKLAMA

Handlujący na Allegro bez faktur i paragonów muszą zapłacić podatek od sprzedaży

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 15 maja 2012 09:38

Osoby zajmujące się sprzedażą na Allegro, które nie dysponują fakturami, paragonami czy umowami zakupu rzeczy, które wystawiają na aukcjach, muszą zapłacić podatek dochodowy od całej uzyskanej sprzedaży. Taki wyrok wydał Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie podatnika, który wystawiał na Allegro elektronarzędzia - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA
Sprawa znalazła się w sądzie po tym, jak podatnik nie zgodził się z decyzją urzędu skarbowego, zgodnie z którą musiał zapłacić wyższy podatek dochodowy. Handlujący domagał się określenia podstawy podatkowania jego dochodów na Allegro na podstawie szacowania. Oznacza to, że to organy powinny określić wysokość poniesionych przez niego kosztów związanych z zakupem towarów. Naczelnik urzędu skarbowego, a następnie dyrektor izby skarbowej odmówili, tłumacząc swoją decyzję tym, że podatnik miał udokumentowaną sprzedaż wysyłkową jedynie w połowie przeprowadzonych transakcji - czytamy w "DGP".

 

Żądanie podatnika uwzględnienia oszacowanych kosztów z tytułu zakupów towarów w wysokości wynikającej z przyjętej ogólnie marży 24 proc. bez posiadania jakichkolwiek dowodów zakupu jest niezgodne z przepisami o PIT.

 

 


WYBRANE DLA CIEBIE


REKLAMA
REKLAMA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

REKLAMA

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4835

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 663

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane
REKLAMA