Hyperion za 3,45 mln zł kupił NetShops.pl

Autor: dlahandlu.pl/pr 11 maja 2011 09:52

Kontrolowany przez Grupę MNI katowicki Hyperion S.A. kupił za 3,46 mln zł 100 proc. udziałów w NetShops.pl, który prowadzi w Polsce sklepy internetowe m.in. dla sieci marketów budowlanych Prakitekr oraz znanej firmy wysyłkowej 3SUISSES. Wejście w segment e-commerce jest częścią nowej strategii Hyperion.

- E-commerce czekają w Polsce lata niezakłóconego dynamicznego rozwoju. NetShops.pl dzięki posiadanym rozwiązaniom może stać się jednym z liderów w tym segmencie rynku. Jednak jego potencjał wykracza daleko poza typowy e-commerce, co w pełni ujawni się dzięki współpracy z innymi spółkami grupy MNI - mówi Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

NetShops.pl w najbliższym czasie chce mocno zaistnieć na polskim rynku e-commerce. Spółka prowadzi również swoje sklepy: bawelniane.pl, bawełniany-dom.pl, med.-dom.pl, luquimoly-sklep.pl, ubrania-praca.pl, 4play.pl oraz Planszy.pl.

- Zamierzamy dalej inwestować w Netshops.pl, np. w rozwój nowych aplikacji, funkcjonalności. W najbliższym czasie pojawią się nowe sklepy internetowe, a wkrótce zaproponujemy rewolucyjne rozwiązanie na polskim rynku, jakim będzie wielobranżowa wirtualna galeria handlowa, która umożliwi zakup różnych produktów i usług w jednym miejscu, płacąc jednym przelewem, które będą dostarczone jedną przesyłką do domu, czy firmy, co obniży koszty dostaw - dodaje. Andrzej Piechocki, prezes MNI S.A.

Według firmy Euromonitor Polacy wydali w 2010 r. na zakupy w sieci ok. 7,5 mld zł, kolejne 7,5-8 mld zł wydali na aukcjach internetowych. W tym roku wartość zakupów w Internecie ma wzrosnąć o ok. 1 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,59

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane