Inspekcja Handlowa z Gorzowa Wlkp. skontrolowała e-sklepy

Autor: dlahandlu.pl 17 stycznia 2011 10:51

Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp. realizując program kontroli legalności działania przedsiębiorców oferujących sprzedaży produktów przez Internet przeprowadził kontrole w dwóch placówkach działających na terenie województwa lubuskiego.

Celem kontroli było sprawdzenie legalności i rzetelności działania przedsiębiorców prowadzących sprzedaż produktów przez Internet jak również sprawdzenie, czy oferowane produkty spełniają określone prawem wymagania. Kontrolą objęto przedsiębiorców prowadzących sprzedaż wyrobów przez Internet z siedzibą w Gorzowie Wlkp.

Jak czytamy we wnioskach z kontroli, handel elektroniczny jest na etapie energicznego rozwoju, co skutkuje powstawaniem coraz to większej ilości sklepów oferujących tanie i wygodne zakupy drogą elektroniczną. Kontrolowani przedsiębiorcy potwierdzają, że zainteresowanie Polaków zakupami przez Internet jest z roku na rok coraz większe w związku z czym zwiększają i uatrakcyjniają swoją ofertę handlową.

W wyniku przeprowadzonych kontroli nie stwierdzono, nieprawidłowości mogących mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowników. Nieprawidłowości stwierdzone dotyczą niedokonania zmian we wpisach do ewidencji działalności gospodarczej, w jednym przypadku zastrzeżenia budziła treść regulaminu sklepu. Przedsiębiorca w tym przypadku poinformował, że regulamin sklepu internetowego stworzono bazując na regulaminach największych sklepów internetowych w Polsce, co wskazuje, że ten sektor rynku może mieć identyczne nieprawidłowości w skali całego kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane