Internetowy Dom Handlowy chce pozykać na rozwój do 30 mln zł

Autor: ISB 21 lipca 2011 16:24

Internetowy Dom Handlowy chce w przyszłym roku przeprowadzić ofertę publiczną i pozyskać 20-30 mln zł. Do końca roku spółka chce sfinalizować transakcję, w której zostanie formalnie przejęta przez notowany na NewConnect Index Copernicus, a w przyszłym roku przeniesie się na rynek główny.

"Będziemy w przyszłym roku chcieli pozyskać 20-30 mln zł. Te środki przeznaczymy głównie na kapitał obrotowy potrzebny do rozszerzenia naszej oferty o nowe grupy produktowe" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Leśniak-Paduch w rozmowie z agencją ISB.. Zaznaczył, że spółka może otworzyć sama nowe sklepy internetowe albo przejąć istniejące.

Dodał, że spółka monitoruje rynek i prowadzi wstępne rozmowy. Możliwe, że jeszcze przed przeniesieniem notowań na rynek główny IDH sfinalizuje 2-3 przejęcia. Niezależnie od tego spółka chce pozyskać więcej partnerów i oferować im usługi obejmujące, oprócz prowadzenia sklepu internetowego, również jego promocję i pozycjonowanie.

Choć formalnie IDH zostanie przejęte przez notowany na NewConnect Index Copernicus, dzięki transakcji (która wyceni IDH na ponad 60 mln zł) to jego akcjonariusze przejmą kontrolę nad połączonymi firmami. Leśniak-Paduch dodał też, że po transakcji Index Copernicus przejmie prawdopodobnie nazwę przejmowanej spółki.

Internetowy Dom Handlowy działa w branży e-commerce i prowadzi 8 internetowych sklepów własnych i ok. 70 partnerskich. Należą do niego m.in. stereo.pl, ezabawki.pl, mareno.pl, czy sklepkolekcjonera.pl. Tegoroczne przychody spółki mają wynieść 18-20 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,99

  • Śr

    7,24

  • Min

    3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5139

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane