Internetowy Dom Handlowy przesuwa debiut na GPW

Autor: ISB 11 stycznia 2012 11:10

Internetowy Dom Handlowy, który planuje na 2012 r. przejście z NewConnect na rynek główny GPW, może przełożyć ten krok - poinformował przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Leśniak-Paduch w rozmowie z agencją ISB. Priorytetem spółki jest obecnie podwyższenie marż.

- W ostatnim okresie przeprowadziliśmy szereg akwizycji. Wiele z przejmowanych spółek było zadłużonych, w związku z tym naszym głównym celem na koniec zeszłego roku była spłata tego zadłużenia. To się nam udało i dziś IDH nie ma długów, co powinno się przełożyć na możliwość renegocjowania umów z dostawcami - powiedział ISB Leśniak-Paduch. Podkreślił, że właśnie renegocjacja tych umów i osiągnięcie wyższych marż w całym roku są priorytetem spółki.

Przewodniczący rady nadzorczej IDH poinformował, że przychody spółki w zeszłym roku wyniosą 12-15 mln zł.

W zeszłym roku IDH deklarował, że będzie chciał pozyskać w 2012 r. 20-30 mln zł na rozwój i przenieść notowania na rynek główny.

- Jeśli chodzi o wymagania dotyczące kapitalizacji spółki, to nie powinniśmy mieć z tym problemu. Jednak sytuacja na giełdzie może sprawić, że przełożymy dużą emisję. W takiej sytuacji możemy rozważyć pozyskiwanie inwestorów dla poszczególnych sklepów internetowych z grupy - zadeklarował Leśniak-Paduch. Według niego, może być łatwiej pozyskiwać 200-400 tys. zł na konkretny projekt, a dofinansowana w ten sposób spółka mogłaby trafić na NewConnect.

Internetowy Dom Handlowy działa w branży e-commerce i prowadzi kilka internetowych sklepów własnych o różnych profilach i ok. kilkadziesiąt partnerskich. Należą do niego m.in. stereo.pl, ezabawki.pl, mareno.pl, czy sklepkolekcjonera.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    12,89

  • Śr

    8,74

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 5359

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 694644

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane