Internetowy gigant rezygnuje z polskich książek

Autor: Gazeta Wyborcza 14 lutego 2012 08:56

Polskie książki zaczęły spadać z półek największej na świecie internetowej księgarni. Wszystko zgodnie z regulaminem - podkreśla gigant. Autorzy są niepocieszeni - pisze "Gazeta Wyborcza".

 E-sklep, który według nieoficjalnych informacji ma wejść na nasz rynek już wiosną tego roku, na razie nie pochwalił się umową z żadnym większym polskim wydawnictwem.
Jednak autorzy z Polski sami sprzedają swoje tytuły na Amazonie już od 2010 r. Wszyscy korzystali z programu Kindle Direct Publishing, który pozwala autorom sprzedawać swoje dzieła w wersji elektronicznej bezpośrednio w e-sklepie, z pominięciem wydawnictwa. Jednak pod koniec ubiegłego tygodnia ich książki, podobnie jak inne w języku polskim, zaczęły znikać ze strony Amazon.com oraz jej brytyjskiego odpowiednika Amazon.co.uk. Powód?

- Książki w języku polskim nie są obecnie wspierane przez Kindle Direct Publishing. Na razie przyjmujemy zgłoszenia w języku angielskim, niemiecki, francuskim, włoskim, hiszpańskim oraz portugalskim. Pracujemy nad tym, żeby rozpocząć obsługę książek w innych językach za kilka miesięcy - powiedziała "Gazecie" Brittany Turner z biura prasowego Amazon.com. Bliższych terminów nie ujawniła.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane