PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Izba Gospodarki Elektronicznej rozpoczyna działalność

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 27 sierpnia 2013 13:55

W Krajowym Rejestrze Sądowym powstał prawomocny wpis Izby Gospodarki Elektronicznej - izby gospodarczej założonej przez podmioty branży internetowej - sklepy internetowe, platformy e-commerce, operatorów płatności online, firmy świadczące usługi społeczeństwa informacyjnego oraz udostępniające w sieci treści cyfrowe.

Według szacunków Komisji Europejskiej gospodarka internetowa stanowi prawie 6% polskiego PKB. Izba Gospodarki Elektronicznej jest podmiotem, który reprezentuje branżę e-commerce. Jej celem jest rozwój polskiego rynku usług świadczonych drogą elektroniczną, poprzez identyfikację potrzeb, edukację i wymianę know-how, ale również przez skuteczne reprezentowanie wspólnych interesów branży przed administracją rządową.

E-Izba powstała w styczniu bieżącego roku z inicjatywy 34 podmiotów. W krótkim czasie poparcie dla niej wyraziło 110 członków założycieli - wśród sygnatariuszy statutu e-Izby znajdują się zarówno duże firmy - liderzy rynku e-commerce, mali i średni przedsiębiorcy, a także start-upy.

W ramach e-Izby operacyjnie od stycznia 2013 roku działa e-Commerce Polska. W tym czasie z zrealizowała kilka projektów. Powstała Szkoła e-Commerce Polska, w ramach której przeprowadzono serię szkoleń edukacyjnych dla branży. Podjęta została współpraca z uczelniami wyższymi, efektem czego są nowe kierunki studiów z zakresu handlu elektronicznego. Przy współpracy z ośrodkiem badawczym Gemius opracowany został raport „e-commerce w Polsce 2012 - Gemius dla e-Commerce Polska". W ramach prac grup merytorycznych przygotowano branżowe standardy, w tym „Przepis na ciasteczka" oraz stanowisko Izby dotyczące Zielonej Księgi. Podejmowano także działania na rzecz konsumenta - tworząc „Dekalog Bezpiecznych Zakupów Online", który stał się preludium do kampanii „Kupuję w Internecie"

Dzięki obranej formule izby gospodarczej branża internetowa zyskała reprezentatywną organizację do uczestniczenia w procesach legislacyjnych. Oficjalnie powołana do życia Izba Gospodarki Elektronicznej dodatkowo daje w pełni demokratyczny wpływ firmom członkowskim na organizację, której priorytetami jest dbanie o rozwiązania korzystne dla przedsiębiorców internetowych oraz edukacja rynku - tłumaczy Grzegorz Wójcik, Prezes Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej, która skoordynowała cały proces powstania e-Izby.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Sklepikarz 2013-08-28 15:29:25

  Może wreszcie będzie to instytucja, która pomoże małym sklepom internetowym w walce z kierującymi się nieuczciwymi pobudkami kancelariami prawnymi. Może wreszcie zły szyk wyrazów w regulaminie nie będzie przyczyną wysyłania kilkunastu pozwów przeciw jednoosobowej firmie. Może ktoś wreszcie powie Radom Adwokackim, że zasłanianie się przez niektórych prawników dobrem ogółu jest pretekstem do nieuczciwego zarabiania pieniędzy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane