Kiepska kondycja mobilnych zakupów grupowych

Autor: GoDealla.pl 5 sierpnia 2011 09:19

W związku z uruchomieniem mobilnej wersji agregatora zakupów grupowych GoDealla.pl, serwis przeprowadził badania rynku pod kątem wspomnianej mobilności. Rezultaty okazały się zaskakujące - żaden z największych polskich serwisów zakupów grupowych nie ma wersji mobilnej swojej strony internetowej.

Jak informuje GoDealla, przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że tylko Groupon przygotował dedykowaną aplikację na smartfony. „Polscy użytkownicy urządzeń z systemem iOS mają już dostęp do naszej aplikacji, która umożliwia wygodne przeglądanie ofert, utworzenie i dostęp do własnego profilu oraz zakupy i realizację kuponów bez potrzeby ich drukowania. Wkrótce ukończone zostaną także prace nad polską wersją aplikacji Groupon na platformę Android." - mówi Artur Bednarz, PR Manager polskiego oddziału.
Niestety rzeczywistość pokazuje, że przedsiębiorcy w miażdżącej większości nie mają zaufania do takich rozwiązań i nadal wymagają drukowanej wersji kuponu. Problem może rozwiązać wprowadzenie nowej usługi. „Na swoim rodzimym gruncie Groupon testuje także usługę Groupon Now!, umożliwiającą nabywanie i natychmiastową realizację kuponów rabatowych oferowanych przez firmy znajdujące się w najbliższym otoczeniu. Dostęp do usługi umożliwia dedykowana aplikacja na smartfony z funkcją geolokalizacji. Jeśli testy zakończą się powodzeniem być może zostanie ona wdrożona w innych krajach, w tym także w Polsce." - twierdzi Artur Bednarz.

Podobną ideę pielęgnuje polski serwis FastDeal.pl. „Jako pierwsi na rynku (...) wprowadziliśmy mobilną wersję naszego vouchera w wersji SMS. W przypadku fastdeal.pl nie występuje zatem konieczność drukowania vouchera, bezpłatnie można go przesłać na każdą komórkę." - mówi Łukasz Czajka, Prezes FastDeal. Co prawda nie wyklucza to udziału komputera, jednak sama możliwość natychmiastowej realizacji kuponu jest już pewną oznaką mobilności..
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane