Kolejna odsłona wojny cenowej na rynku e-commerce? Amazon podnosi opłaty

Autor: dlahandlu.pl, za esmmagazine.com 22 marca 2018 10:45

Amazon, wplątany w brutalną wojnę cenową, zdecydował się na podniesienie kosztów dostawy ciężkich przesyłek oraz na wprowadzenie utrudnień w składaniu tzw. małych zamówień, których koszt dostawy przewyższa zysk ze sprzedaży – informuje serwis esmmagazine.com, za agencją Bloomberg.

Jak informują anonimowe osoby, gigant handlu elektronicznego podnosi opłaty za transport dla dostawców napojów, pieluszek i innych ciężkich, nieporęcznych produktów. Amazon chce także, aby kupującym trudniej było składać małe zamówienia np. na szczoteczki do zębów, mydło, szminkę i inne niedrogie produkty, które trudno sprzedać z zyskiem online, chyba że są one częścią większego zakupu. Amazon odmówił komentarza.

To zdecydowana zmiana strategii. Do tej pory Amazon był skłonny ponosić straty liczone w milionach dolarów rocznie na niektórych produktach, aby tylko brać udział w walce cenowej z Walmartem i innymi detalistami. Jednak teraz koszty te stają się nie do utrzymania, ponieważ firma sprzedaje coraz więcej artykułów gospodarstwa domowego. Koszty realizacji, czyli przechowywania, pakowania i wysyłki towarów,  wzrosły w ubiegłym roku o 43 proc. do 25 mld dolarów, podczas gdy wzrost przychodów wyniósł 31 proc.

Przez kilka lat Amazon określał, że pewne niedrogie produkty ochrony zdrowia i higieny osobistej są "dodatkami", które muszą być połączone z większym koszykiem produktów o wartości co najmniej 25 USD. Są to różnorodne produkty wiodących marek: papier toaletowy firmy Kimberly Clark, szczoteczki do zębów firmy P & G, czy myjka dla dzieci Johnson & Johnson.

W tym roku firma planuje stosować te ograniczenie do większości produktów w tych kategoriach, które kosztują mniej niż 7 USD.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Eva 2018-03-23 16:33:12

  O różnorodności konsumpcji na rynku można też przeczytać artykuł na blogu Freebee

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  13,99

 • Śr

  7,24

 • Min

  3,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane