Konkurs Bezpieczny eSklep 2011 zakończony

Autor: dlahandlu.pl/pr 17 marca 2011 09:36

Dobiegł końca konkurs związany z bezpieczeństwem polskich sklepów internetowych, organizowany przez Instytut Logistyki i Magazynowania w Poznaniu. Do konkursu zgłosiło się ponad 1400 sklepów internetowych.

 - Udział handlu elektronicznego w sprzedaży detalicznej w Polsce systematycznie rośnie. Jak wynika z najnowszego raportu opracowanego na podstawie danych GUS przez firmę HBI Polska w 2010 r. w sieci powstało ponad 7,9 tys. sklepów. To o 2 tys. więcej niż w 2009 r. i ponad dwa razy więcej niż w 2008 r. Dziś, według HBI Polska, zarejestrowanych jest 24 639 sklepów on-line włączając w to domy internetowej sprzedaży wysyłkowej. Sklepów internetowych oraz ich klientów systematycznie przybywa. Jednak prowadzenie sklepu w Internecie, wbrew powszechnym opiniom, nie jest łatwe. Trzeba pamiętać o dobrym programie do prowadzenia sklepu, zdjęciach, opisach produktów, reklamie i pozycjonowaniu, zasadach sprzedaży i regulaminie. Polskie prawo w bardzo dużym stopniu reguluje zasady funkcjonowania sklepu internetowego. Niestety, jak wynika z badań prowadzonych w grudniu 2009 roku przez Federację Konsumentów, właściciele sklepów często o tym zapominają. Aby zwrócić uwagę sklepów internetowych oraz samych konsumentów na obszar bezpieczeństwa transakcji on-line powstał Konkurs Bezpieczny eSklep.- piszą organizatorzy konkursu.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Gospodarki Waldemar Pawlak.

Kapituła Konkursu, stawiając rygorystyczne wymagania, postanowiła w tegorocznej edycji wyróżnić dwa sklepy: Sferis Sp. z o.o. z Warszawy
 oraz Finezja z Łodzi.
- Warto wspomnieć, z którymi kryteriami inne sklepy miały najwięcej problemów. Ponad 70 proc. badanych sklepów nie dopełnia obowiązku informacyjnego. Najczęściej zapominają one o podawaniu na stronie numerów rejestrowych, NIP, REGON, organu rejestrującego działalność, a w przypadku spółek sądu, w którym zarejestrowana jest firma i kapitału zakładowego - podsumowuje organizator.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane